אאא

מכונית תופת התפוצצה ליד מעוז חיזבאללה בלבנון: בשעה 4:00 לפנות בוקר (שלישי), התפוצצה מכונית תופת בעיירה א-לבווה בלבנון, הידועה כמעוז של חיזבאללה. לפי דיווחי סוכנויות הידיעות, המכונית עמדה במסוך למחסום של חיזבאללה וחסמה אותו. אנשי החיזבאללה פתחו לעברה באש שהביאה לפיצוץ.

ברשת אל-מנאר, הערוץ הרשמי של חיזבאללה טוענים כי אין קורבנות או נזקים, אך מדיווחים אחרים עולה כי במקום היו כ-20 נפגעים, ביניהם פצועים קשה ויתכן שגם הרוגים.

על אף שחיזבאללה מגביר את פטרולי הביטחון, אין זו הפעם הראשונה שמכוניות החשודות כמכוניות תופת נתפסות באזור המחסום המדובר, הנמצא במרחק של כשני קילומטרים ממרכז של פעילי חיזבאללה וקרוב מאוד לגבול שבין סוריה ללבנון.

פיצוץ המכונית היום מצטרף לשורת תקריות נגד חיזבאללה שאירעו לאחרונה בטווח זמן קצר. לפני שבועיים חוסל בכיר מאוד בחיזבאללה, ראש יחידת הטכנולוגיה והתקשורת של חיזבאללה ולפי פרסומים, גם ראש מערך הרקטות בארגון. שני ארגונים סוניים נטלו אחריות על ההתנקשות.

לפני כחודש, 23 בני אדם נהרגו במתקפת טרור ליד שגרירות איראן בביירות ובקיץ האחרון, התרחשו שני פיצוצים גדולים בדאחייה, מעוז חיזבאללה שבדרום ביירות.

ככל הנראה, הסיבה לכך היא מעורבות חיזבאללה במלחמת האזרחים בסוריה ותמיכת הארגון בנשיא אסד.