אאא

עם חידוש ירי הרקטות הבוקר (שישי) לעבר ישראל, ראשי הערים בדרום לא לוקחים סיכונים, ומאז שעות הבוקר הורו לתושבים להימנע משהייה במקומות ציבוריים והתקהלות של אנשים, זאת על רקע ההנחיות החדשות של פיקוד העורף.

מפיקוד העורף נמסר: "בטווח של עד 40 קילומטרים מהרצועה נאסר על אין התכנסויות והתקהלויות של יותר מ-500 איש בשטח פתוח או סגור. בטווח של 80-40 קילומטרים מהרצועה נאסר על התקהלויות והתכנסויות של יותר מ-1,000 איש בשטח פתוח. כמו כן, הוצאה הנחיה לפתוח מקלטים ציבוריים באזורים אלה".

מהמחוז הדרומי של המשטרה נמסר: "בעקבות חידוש ירי רקטי הבוקר לעבר ישובי הדרום, אנו חוזרים ומבקשים מהציבור להישמע להנחיות והוראות המשטרה ופיקוד העורף, בהישמע אזעקה להיכנס למרחבים המוגנים ולהמשיך באחריות ומשמעת אזרחית, לא להתקהל בזירות נפילה, לא לגעת בחלקי רקטות ופריטי אמל"ח להתרחק מהמקום ולהתקשר למשטרה.

"משטרת המחוז הדרומי, לוחמי מג"ב דרום ומשטרת התנועה הארצית ממשיכים בהיערכות המוגברת ופרוסים בכוחות גדולים בערים הגדולות, בגזרת העוטף והמחוז כולו".

כאמור, בעקבות ההנחיות החדשות, נסגר החוף הנפרד באשדוד, זאת למורת רוחם של רבים בציבור החרדי שקיוו לפקוד את החוף עם תחילתו של בין הזמנים.

 (צילום: פלאש 90)
חרדים בים באשדוד (צילום ארכיון: פלאש 90)

מהעיריה נמסר כי ראש העיר הורה שלא לקיים פעילות ברחבי העיר: "לאור הירי על אשקלון ועל-פי החלטת ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי, אין לקיים פעילות ברחבי העיר. האמור כולל את פארק אשדוד ים, פארק אתגרים ואת חופי הרחצה".

בעיריית אשקלון מסרו בתגובה לחידוש הירי לעבר עירם, כי יש להימנע מהתקהלות: "גם הבוקר התעוררנו לשמוע אזעקה. אנו מבקשים מכולם לשמור על הוראות פיקוד העורף ובהישמע אזעקה להגיע למקום מוגן או לשכב על הארץ. כמו כן להימנע משהייה במקומות ציבוריים והתקהלות של אנשים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כאמור, הבוקר חודש הירי מכיוון רצועת עזה לעבר ישראל, כאשר בדיוק בסיום הפסקת האש נורו רקטות לעבר אזור אשקלון. מערכת "כיפת ברזל" יירטה בהצלחה שתי רקטות. אין נפגעים או נזק.

בנוסף, מטחים בלתי פוסקים נורו גם לעבר יישובי עוטף עזה. בכל האירועים לא דווח על נפגעים או על נזק. בישראל עדיין לא הגיבו לחידוש הירי באופן רשמי, כאשר כעת נראה כי צה"ל מבליג על הירי.

מוקדם יותר, ארבע שעות לפני מועד הסיום הפסקת האש, נשמעה הלילה אזעקת "צבע אדום" במועצה האזורית אשכול. שתי פצצות מרגמה התפוצצו בשטחים פתוחים. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

עם זאת, ארגון הטרור חמאס הודיע כי לא שיגר את פצצות המרגמה. לדברי גורמים בארגון, "מדובר בטענות שקריות שנועדו לטרוף את הקלפים".