אאא

הרבנים הראשיים אישרו לא לדחות את חגיגות ל"ג בעומר? לאחר שבשנה שעברה משרד החינוך הודיע כי חגיגות ל"ג בעומר יידחו לל"ד בעומר בשל העובדה כי ל"ג בעומר נפל במוצאי השבת. השנה, החליט שר החינוך שי פירון כי החופש ימשיך להתקיים ביום שני. 

שר החינוך פירון שלח הצהריים (ראשון) מכתב לשני הרבנים הראשיים לישראל והודיע להם כי בכוונתו לדחות את חופשת ל"ג בעומר כבשנה שעברה. 

מה שגרם למבוכה אצל הרבנים הראשיים, הייתה העובדה שבזמן שהרבנים ביקשו לדחות את החגיגות מחשש לחילול שבת, מאות אלפי חרדים כבר הצהירו שהם חוגגים בעצמם במוצאי השבת בהר מירון ובמקומות רבים בשאר רחבי הארץ.

במכתב כתב פירון לרבנים הראשיים: "לתדהמתי, נוכחתי לדעת שהציבור החרדי וחלק קטן מהציבור הדתי מתכננים לחוג את היום במוצ"ש על אף שהדבר יגרום לחילול שבת המוני של שוטרים, פקחים ועוד. האם כשחילול השבת פוגע בצרכים של ציבורים מסוימים הוא נעלם?"  פירון הוסיף וכתב: "בימי ספירת העומר בהם אנו אבלים על הפיצול, הפילוג והשנאה נציין יום אחד לחרדים ואחר לשאר החברה? ובכך נפצל מועד בישראל, האין בכך אבסורד נוראי?". 

מקורביו של השר פירון אמרו בשיחה עם "כיכר השבת" כי הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו השוהה בארה"ב יחד עם הראשל"צ הגאון רבי יצחק יוסף, שוחח הצהריים עם השר פירון, והביע את תמיכת הרבנים הראשיים בעמדת שר החינוך.

בלשכת הגר"ד לאו ספרו ל"כיכר השבת": "הרב אמר לשר פירון שהוא מחזק את ידיו להשאיר את החופשה ביום שני לשמור על קדושת השבת ושהמדורות יהיו ביום ראשון כמו שהחליטה מועצת הרבנות הראשית" ולא במוצאי שבת.