אאא

יממה לאחר שדבריה נגד האוכלוסייה החרדית עוררו סערה וגררו זעם בקרב אישי הציבור החרדי, נגידת בנק ישראל, ד"ר קרנית פלוג, מגיבה על הדברים ואומרת כי "היא מצרה על האופן בו סוקר נאומה אתמול בחלק מכלי התקשורת החרדיים".

הנגידה אומרת כי בדבריה אתמול (שני) בכנס "פני החברה לאן" של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שנערך בירושלים, לא נאמרו משפטים נגד אף אוכלוסייה - כולל לא זו החרדית.

"לא היה בדבריי אף מסר או נתון שניתן היה לפרש אותו כמתקפה על מגזר כזה או אחר, אפילו להיפך", טוענת ד"ר פלוג, "הדגשתי  את הנתונים הכלכליים ואת התחזיות הדמוגרפיות, שאינם חדשים, על מנת להדגיש את האתגר שעומד בפני המשק הישראלי, כולו, בנסותו להמשיך ולשפר את רמת החיים של כל אזרחי ישראל, ללא כל הבדל מגזרי".

ד"ר פלוג מוסיפה כי כי היא תפעל לשוויון בין כל האוכלוסיות: "בנק ישראל ימשיך במאמצים להשפיע על המדיניות כך שהיא תביא לצמיחה מכלילה - צמיחה מתמשכת, בת קיימא, שפירותיה יחולקו בצורה שוויונית יותר בין כל חלקי האוכלוסייה, כך שיתמכו ברמת חיים גבוהה יותר לכל המגזרים, ובצמצום העוני ואי השוויון בחלוקת ההכנסות".

לדבריה, "האתגר ביצירת צמיחה מכלילה הוא עצום. זהו יעד שמדינות רבות מתמודדות אתו, והוא אינו קל להשגה, בייחוד בחברה הטרוגנית כדוגמת החברה הישראלית. חשוב שהממשלה, כשהיא מגבשת תכנית אסטרטגית לשנים הבאות, תמקד את מדיניותה כך שנתקדם בכיוון זה. צמיחה מכלילה תתרום לחיזוק הלכידות בין קבוצות האוכלוסייה השונות, ובתוך הקבוצות עצמן".

דבריה של נגידת בנק ישראל קרנית פלוג לפיהם הגידול במגזר החרדי גורם להאטה בצמיחה במשק, עוררו זעם רב בקרב נציגי הציבור החרדי, שבשיחות עם אתר 'כיכר השבת', תקפו את פלוג בחריפות, כאשר חלקם אפילו קוראים לפיטוריה.

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי, אמר כי "במדינה מתוקנת פקידה בכירה ככל שתהיה - על התבטאות חמורה כזו הייתה מפוטרת לאלתר".

ח"כ משה גפני תקף את פלוג ואמר כי "לפני שהיא מצהירה הצהרות אני מציע לה לבדוק בציבור החרדי כמה רוצים לעבוד ונחסמים בדרך על ידי הממשלה והמעסיקים פרטיים. הממשלה לא נוקפת אצבע. לפני שהיא מפנה אצבע מאשימה כלפי החרדים שתבדוק את החצר האחורית שלה".

ח"כ יעקב ליצמן תקף ואמר כי "מדובר בהאשמות שווא חסרות שחר כלפי משפחות ברוכות ילדים, שמקורן בבורות והכללה גסה שמובילה לשנאה וקיטוב מיותרים. יש לשים קץ לתופעה זו ולגנות דברים אלה".