אאא

חסידי ברסלב הסתננו הלילה (שלישי) וניצלו בנס לאחר שהשוטרים הפלשתינים פתחו באש לעבר המתפללים. מתפלל אחד נפצע באורח קל.

נחמן, אחד מהמסתננים הלילה שיחזר בשיחה בלעדית ל'כיכר השבת' את שרשרת האירועים: "נכנסנו קצת אחרי השעה 2 בלילה לשכם וחנינו את הרכב במרחק קצר מהציון של יוסף הצדיק. נכנסו לקבר והתחלנו להתפלל וכשיצאנו מהחלון שמאחורי הציון, שמענו איך השוטרים הפלשתינים דורכים את הנשק לעברינו והבנו שאנחנו בסכנה מיידית.

"פתאום שמענו ארבע יריות ושניות לאחר-מכן כוונו לעברינו אורות של פנסים שהחזיקו הפלסטינים. נכנסנו ללחץ וקפצנו את הגדר של הקבר, אבל הם לא וויתרו ופתחו לעברנו בצרורות של כדורים.


נס חנוכה. ירי שחדר לכובע של אחד המתפללים (צילום: חדשות 24)

"אמרנו 'שמע ישראל' והיינו בטוחים שאנחנו הולכים למות, אבל ברגע האחרון הצלחנו להימלט מצרורות הירי. אנחנו לא מאמינים גם עכשיו שנשארנו בחיים"

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

אתם לא חושבים שיש כאן סכנת נפשות?

"אנחנו לא מפחדים, אנחנו מוכנים למסור את נפשנו למען יוסף הצדיק. זה נקרא למות על 'קידוש ה'. אם הצבא רוצה שהסתננויות ייפסקו שיגבירו את הכניסות החוקיות לתפילה בקבר יוסף הצדיק".

יצוין כי מאז הירצחו של בן-יוסף לבנת הי"ד לפני קצת פחות משנה, לא היו יריות לעבר המתפללים מצידם של הפלסטינים.

חיים רייכר, יו"ר אגודת 'יסוד עולם' של חסידי ברסלב אמר בתגובה לאירוע החמור: "אני מגנה בחריפות את הירי הלילה של השוטרים הפלשתיניים על החסידים שנכנסו, לא ייתכן שאותם שוטרים שעומדים שם על-פי בקשת צה"ל לשמור על המתחם, הם אלו שיורים על מנת להרוג פעם אחר פעם על יהודים שבאים רק להתפלל ללא שום פרובוקציות".