אאא

סגן יו"ר הכנסת, ח"כ דני דנון, פנה היום (רביעי), לראש-הממשלה בנימין נתניהו, בכדי שיעלה בפני נשיא אוקראינה שיבקר מחר בארץ, את נושא העלאת עצמות רבי נחמן מאומן לארץ: "מאות אלפי מאמינים מישראל, שאין בידם את היכולת הכלכלית להגיע ולהתפלל בקברו של הרב, יוכלו לממש את אמונתם".

בדברי הפניה העביר דנון, כי תורם פרטי מוכן לשאת בכל הוצאות העלאת העצמות וכי ביקורו של נשיא אוקראינה בישראל, מהווה הזדמנות היסטורית להעלאת עצמות רבי נחמן.

רבי נחמן ייסד את חסידות ברסלב ונחשב לאחד מסמלי היהדות המובהקים והמוכרים ביותר בישראל. רבי נחמן מאומן - הידוע גם בשם הרבי מברסלב, ביקר בישראל ב-1798.

רבי נחמן מברסלב דגל בשיטה הגורסת כי יש לקרב כל יהודי באשר הוא, והבטיח בצוואתו כי כל אדם אשר יגיע להתפלל בראש השנה על קברו יוציא אותו מייסורי הגיהינום אפילו אם יצטרך "למשוך אותו בשתי פאותיו".

בפנייתו לרה"מ אמר דנון: "יש לנו הזדמנות נדירה לעשות צדק עם רבי נחמן מאומן, אשר ארץ ישראל הייתה כל כך חשובה לו. העלאת עצמותיו לארץ תהייהתעודת כבוד היסטורית למדינת ישראל- ביתה של העם היהודי", אמר דנון.

התורם האנונימי, הבהיר כי הוא מוכן להשקיע כל סכום שיידרש בכדי להביא את עצמות הרב לקבורה במדינת ישראל. ח"כ דנון, כבר החל בבחינת מקומות להעלאת העצמות, והר הזיתים בירושלים, מהווה מיקום פוטנציאלי מרכזי.