אאא

עמותת חדו"ש, הנלחמת ללא הפסקה בציבור החרדי בישראל, הגישה תלונה ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לשר לשירותי דת יעקב מרגי, ולראש אגף החקירות במשטרה ניצב יואב סגלוביץ', נגד הרב של שכונת אחוזת ברכפלד במודיעין עילית, הרב ישראל זיכרמן ושני רבנים נוספים מהעיר, בחשד "לשורה של עבירות פלילות ומשמעתיות".

העמותה החילונית טוענת כי אותם רבנים, נגדם הגישו תלונה, "פרסמו איום בנידוי ובפגיעה בהורים שיעזו לפנות למוסדות המדינה בתלונות על אפליה בקבלת בנות לסמינרים החרדיים בעיר".

לדברי ראשי העמותה, "הרב זיכרמן פרסם מכתב שבו הוא נוקט לשון מאיימת כלפי הורים אשר יעזו להתלונן למשרד החינוך על אפליה בקבלה לסמינרים החרדיים".

"במקום להילחם באפליה, הרב זיכרמן בחר להילחם במופלים", כתבו בעמותה, "אל מכתבו של הרב זיכרמן הצטרפו שני רבנים בכירים נוספים: הרב שלמה זלמן אולמן, אב בית דין במודיעין עילית, והרב יעקב יוסף ברזל, ראש ישיבה".

ראשי העמותה טוענים "כי המכתב משובץ באזכורים שונים מן ההלכה, שאמורים לזרוע בקרב הציבור החרדי פחד מפנייה לרשויות החוק". 

לדבריהם, "הדברים שפורסמו נועדו למנוע מאנשים להתלונן על אפליה בלתי חוקית של בנותיהם והם מעלים לכאורה חשדות לעבירות של איומים, שיבוש מהלכי משפט, הדחה בחקירה, הטרדת עד, שימוש לרעה בכוח המשרה והפרת אמונים. 

"ככל שרבני השכונות כפופים לכללי האתיקה של עובדי המדינה ו/או הרשויות המקומיות, הרי התנהגותו של הרב זיכרמן מהווה אף עבירה משמעתית חמורה, בהיותה התנהגות שאינה הולמת עובד ציבור", צוטטו ראשי העמותה באתר האינטרנט שלהם, "ברור בעליל שמי שסבור שהפונה לבתי המשפט של המדינה ולרשויותיה למימוש זכויותיו הוא רשע שיש לנדותו, להחרימו ולפגוע בו – אינו ראוי לכהן במשרה ציבורית מטעם המדינה ובמימונה".

בשבוע שעבר נחשפו לראשונה נתונים רישמיים של משרד החינוך על היקף האפלייה בסמינרים: 95 נערות מבני-ברק לא התקבלו לסמינרים "אשכנזיים" והן נשארו בביתן ולא לומדות, 182 בירושלים, 44 בביתר-עילית, 40 במודיעין-עילית ו-32 באלעד.

הנתונים הוגשו על-ידי המדינה בתגובה לעתירה לבג"ץ שהוגשה לבית-המשפט נגד האפלייה במוסדות החינוך החרדיים.