אאא

"הציבור החרדי כואב את חילול השבת הנערך בחוצות ירושלים, עיר הקודש", אמרו עסקני 'העדה החרדית' לראשי המשטרה בבירה, בפגישת פיוס היסטורית שנערכה בלשכת המפכ"ל רב ניצב דודי כהן, השבוע.

את הפגישה יזם סגן הרה"ר למשטרה, סנ"צ הרב משה גפני והיא הוכתרה כהצלחה.

במפגש נטלו חלק: הרה"צ הגאון ר' נחום כהן שליט"א - בנו בכורו של כ"ק האדמו"ר מתולדות אהרן שליט"א, הרה"ג ר' יצחק קירשנבוים שליט"א מראשי ישיבת "תולדות אהרן", הרה"ג ר' שלמה פפנהיים שליט"א מחבריה הוותיקים של הנהלת העדה ודוברה המיתולוגי, הרב יעקב רוט שליט"א והרב ר' שמעון וויס שליט"א מבכירי חברי הנהלת העדה החרדית, הרב יצחק שלמה בלוי שליט"א - ספרא דדיינא בבד"ץ ומזכיר העדה, והרב ש. שישא והרב יעקובוביץ מעסקניה הבולטים של העדה החרדית.

מצד המשטרה הגיעו המפכ"ל רנ"צ דודי כהן, מפקד מחוז ירושלים ניצב אהרן פרנקו, דובר המשטרה נצ"מ רפי יפה, סגן הרה"ר סנ"צ הרב משה גפני ורב מחוז ירושלים רפ"ק הרב אליהו חרל"פ.

עסקני 'העדה' הדגישו כי למרות כאבם מחילול השבת ההמוני, הם מתנגדים בכל תוקף למחאה אלימה. "אין זו דרכם של יהודים שומרי תורה-ומצוות ואנו מגנים ומתנגדים לה בכל תוקף, ונעשה הכול שמקרים כאלו לא יישנו".

ראש ישיבת "תולדות אהרון" ניצל את המפגש ההיסטורי והחליט להעלות גם את פרשת "האם המרעיבה" על שולחן הדיונים. "אנו מכירים את המשפחה", הוא אמר לבכירי המשטרה, "נבקש מכם שתתחשבו במצבה העדין ותסייעו להם".

הרבנים הדגישו שברצונם לפתוח בהידברות עם המשטרה ולשקם את היחסים ושיתוף הפעולה שנפגעו.

ניצב פרנקו הביא את השקפת המשטרה לאירועים, וגולל את כל מאמצי ההידברות שנערכו בחודשים האחרונים.

המפכ"ל הקשיב קשב רב לרבנים ולכאבו של הציבור החרדי בפרשיות שהוזכרו, ובתום המפגש הביע צער נוכח הדברים. "גם למשטרה חשובה כבודה של השבת", הוא אמר לעסקני 'העדה'. "אנחנו משטרה של כולם, של כל אזרח ואזרח, אבל בראש ובראשונה תפקידנו לשמור על הסדר".

הפגישה הסתיימה בברכות הדדיות של הרבנים והמפקדים לקראת החגים השנה החדשה ובלחיצת ידיים כנה ואמיתית בין הצדדים, תוך הבטחה להמשיך ולקיים דיאלוג והידברות בין כולם.