אאא

תושבי שכונת פסגת זאב בצפון ירושלים, הסמוכה לשכונות ערביות בהן שועפאט ובית חנינא, עדיין חוששים לשלומם. הם סבורים כי למרות השקט היחסי, ישנם לא מעט מבני המיעוטים המתגוררים בסמיכות אליהם המנסים לפגוע בתושבים יהודים.

"אני לא רוצה לחשוב מה יקרה בעוד כמה חודשים במידה וגורמי אכיפת החוק לא יטפלו כראוי בנעשה שם בשכונות הערביות. אני כולי תקווה שהטיפול יהיה תקיף", אומר אחד התושבים.

"עד לא מזמן חשבנו שהיריות שלהם לכיווננו היו בכלל במהלך חתונה שהם רגילים לירות, אבל אז התברר לנו באופן ממשי כי הם בכלל יורים לכיוונו - על מנת להרוג אותנו. זה ממש מפחיד וזו סיטואציה שאסור לנו להתרגל אליה. חמור מאוד אם נתרגל אליה", הוא מוסיף.

בעקבות האירועים האחרונים, הוחלט במשטרת ירושלים לפעול בחומרה כנגד אותם פורעים, ו"בימים האחרונים", מספרים התושבים, "ניתן לראות שוטרים ובלשים המתצפתים מגגות הבתים על הנעשה בשכונות הערביות הסמוכות".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

במשטרת ירושלים אומרים כי הם מבצעים פעילות סמויה וגלויה במטרה למנוע אירועי ירי והתפרעויות מצד ערבים.

לפני כמה ימים נשמעו קולות ירי בשכונה שהגיעו מכיוון מחנה הפליטים שועפאט. כוח של המשטרה שהגיע לשכונה, איתר לאחר מכן שני קליעים. אחד מהם היה נעוץ בשמשת רכב והשני בגינת דירה ברחוב אליהו מרידור בשכונת פסגת זאב. בחסדי שמיים, לא היו נפגעים באירוע.

בעקבות הירי, ביצעו כוחות מג"ב סריקות במחנה הפליטים שועפאט, ממנו על פי החשד הגיע הירי, אולם עד לרגע זה לא נעצר חשוד במעשה. במשטרה אמרו כי מדובר באירוע חמור וכי נעשים "מאמצים גדולים" לתפוס את החשודים במעשה.