אאא

תושבי שכונת פסגת זאת הממוקמת בצפון ירושלים, ושוכנת סמוך לשכונות ערביות בהם שועפאט ובית חנינא, טוענים כי אחרי שבועות של שקט, תושבי השכונות הערביות שבו לירות. הם דורשים כי הנושא יטופל במהירות המרבית לפני שיקרה אסון.

תושב השכונה, סיפר ל"כיכר השבת" על שהתרחש: "חזרתי הביתה בכדי להרדים את הילדים שלי אבל אז לא יכולתי לעשות זאת משום שנשמעו יריות חזקות מכיוון השכונות הערביות והילדים היו בפחדים. עד שהיריות לא הסתיימו - הם חששו לישון".

"אי אפשר לחיות כך שמתי שהם רוצים הם יורים ומתי שהם לא רוצים אז נוקטים בסוג של הפסקת אש. אנחנו רוצים לחיות כמו כל תושבי השכונות בירושלים". הוסיף התושב.

יחיאל רדוצקי, תושב השכונה, כתב בדף הפייסבוק שלו את תחושותיו: "הנבלות חזרו לירות", הוא פתח. "בימים שאחרי חטיפת הנער הערבי היה בלאגן שלם, במרחק לא רב מהשכונה שלי (פסגת זאב) התחוללו קרבות בין מחבלים לבין שוטרים שנלחמו להשיב את הסדר על כנו". הוא מספר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לדבריו, "אחרי שהאירועים נרגעו זכינו לתקופה קצרה של שקט מהיריות. עכשיו הם חזרו, מטחי יריות נשמעים בכל ערב מהשכונות הערביות הסובבות אותנו".

רדוצקי מזכיר את האירועים שהתרחשו לאחרונה וזאת בכדי להבין את חומרת האירוע שחזר על עצמו:"לא צריך להזכיר את שלושת הפיגועים שהתרחשו בירושלים ובמעלה אדומים כדי להבין את משמעות הדברים. לא צריך לספר על הילד שנפגע כתוצאה מכדור תועה שהגיע מכפר ערבי כדי להבין את חומרת העניין".

"הגיע הזמן שמישהו מכוחות הביטחון יתעשת ויבצע פעולות על מנת לאסוף את כלי הנשק הנמצאים אצל בני הדודים שלי", הוא כותב ומפנה אצבע מאשימה כנגד כוחות הביטחון. "הם כבר הוכיחו שיש שם אנשים שברגע של התקף זעם מבצעים אתם פיגועים. כדאי שמישהו יתעורר, אחרת החיים של כולנו בסכנה".