מרדף אחרי..  נוסה נוסה  נתנאל ישראל  סלטי שמיר
הרב יוסף יצחק ג'ייקובסון: "היהדות לא חוששת משאלות"הרב יוסף יצחק ג'ייקובסון: "היהדות לא חוששת משאלות"
י"ד בניסן תשעח | 30.03.18
מיוחד: הרב יוסף יצחק ג'ייקובסון, גדול המרצים היהודיים בארצות- הברית, עם רעיון קצר לכבוד ליל הסדר בו הוא מסביר את סוד הקושיות שעומדות במרכז ליל הסדר • צפו בווידאו (יהדות, אקטואלי)
כמה אתה מאמין שמגיע לך לצאת ממצרים?כמה אתה מאמין שמגיע לך לצאת ממצרים?הדסה אריאלי5
מי מאמין באמת, כשהוא שר עתה בני חורין, שהשם יתברך גואל אותו ממש ברגע זה ומוציא אותו ממצרים? מי מאמין שממחר אור חדש יזרח והוא יגאל ממש? מי מאמין? (יהדות)
עד כאן!  // הרב אברהם בורודיאנסקיעד כאן! // הרב אברהם בורודיאנסקיהרב אברהם בורודיאנסקי1
הבן החכם חש שחסר לו ידע הוא סקרן לדעת עוד, הוא חושב שאחרים יודעים מה שהוא לא יודע, ופה עבודת האב היא ללמד את בנו החכם כלל יסודי "עד כאן" לא הכל צריך לדעת! (פסח)
תרבחו ותסעדו: כך חגגו מימונה במרקש ב-1978תרבחו ותסעדו: כך חגגו מימונה במרקש ב-1978כיכר השבת2
'תרבחו ותסעדו', אלו צמד המילים שליוו את עם ישראל, או לפחות עדת יוצאי מרוקו באסרו חג פסח. צפו: כך נראתה חגיגת המימונה בעיר מרקש במרוקו בשנת 1978 (חדשות, בעולם)
ראש הממשלה נתניהו ורעייתו שרה בטקס מימונה. מקור החג - בפולחן עתיק נגד מזיקיםלא תאמינו: זה המקור האמיתי של המימונהמשה פריגן57
מה הקשר בין שבט גד, הנביא ישעיהו, תשליך, ראש השנה הפרסי, המואזין בילאל אבן רבאח ופולחן למזיקים? על המקורות העתיקים של חג המימונה הנהוג במרוקו במוצאי פסח (יהדות)
הרב ישראל לוגסי בשיעור מיוחד על קדושת חג הפסחהרב ישראל לוגסי בשיעור מיוחד על קדושת חג הפסחכיכר השבת
הגאון רבי ישראל לוגסי, מגדולי בעלי המוסר בישראל, בשיעור חיזוק מיוחד על חשיבות וקדושת חג הפסח (יהדות, חג הפסח)
שירה – גאולה // הרב ישראל אסוליןשירה – גאולה // הרב ישראל אסוליןהרב ישראל אסולין
יש הרבה אנשים שיש להם חסימה להשמיע את קולם, ומתביישים לשיר ולנגן, בהתרצות כמו: 'אני לא יודע לשיר', 'אני מזייף', 'אין לי קול יפה'. אבל באמת אין דבר כזה (יהדות, פסח)
ילד יהודי במצרים / הרב ישראל אסוליןילד יהודי במצרים / הרב ישראל אסוליןהרב ישראל אסולין3
היו היה ילד יהודי במצרים, מדי יום היה אבא יוצא לעבודת הפרך ברעמסס, ואמא הייתה עסוקה בלהכין לו את הטיט. ככה התנהלו חיינו השגרתיים בסדר מופתי (פסח, חגי ישראל)
מה מותר ומה אסור לעשות בימי חול המועדמה מותר ומה אסור לעשות בימי חול המועדסרוגים
כתיבה, תספורת, כביסה, העברת דירה, קניה ומכירה ואפילו עבודות בגינה. מה מותר, ובעיקר מה אסור, לעשות בימי חול המועד. הרב דב ליאור מסכם את הלכות חול המועד (סרוגים)
איך הגענו למצה המרובעת של היום? צפואיך הגענו למצה המרובעת של היום? צפוכיכר השבת
כשבני ישראל יצאו ממצרים הם ככל הנראה אכלו מצות שנראו יותר כמו פיתה מהטאבון • אז איך הגענו למצה, הדקה, המרובעת והמחוררת שאנחנו אוכלים היום? • צפו (חג הפסח)
ליל הסדר כהלכה - סיכום הלכות פסח • צפוליל הסדר כהלכה - סיכום הלכות פסח • צפוהרב ישראל לורי4
הרב ישראל לורי, מחבר הספר "משפטי ישראל", מגיש סיכום מיוחד להלכות פסח וליל הסדר - הסיבה והחיוב לשתיית ארבע כוסות, החובה לשבת בהסבה ומי מחויב בליל הסדר (יהדות)
הראשל"צ הגאון רבי יצחק יוסףהראשון לציון במאמר תורני לליל הסדרהראשון לציון הרב יצחק יוסף1
אתר "כיכר השבת" מתכבד להגיש בפני מאות אלפי גולשיו, מאמר תורני לליל הסדר, מאת הראשל"צ הגר"י יוסף, משובץ בפנינים על ההגדה והנהגות משולחן מרן זצ"ל (חג הפסח)
הוורט במרוקאיתמיוחד לליל הסדר • וורט במרוקאית ובעבריתכיכר השבת2
מחפשים דבר תורה מיוחד לשולחן החג? הרב מיכאל שושן, מרצה ויועץ ומטפל זוגי, מתארח מדי שבוע ב"כיכר השבת" ומגיש דבר תורה קצר בשפה המרוקאית ובעברית. צפו (יהדות)
מתי נכנס חג הפסח? כל זמני היוםמתי נכנס חג הפסח? כל זמני היוםכיכר השבת3
סוף זמן אכילת חמץ, סוף זמן ביעור חמץ, זמני השעה העשירית ממנה אסור לקבוע סעודה ומתי נכנס החג? אתר "כיכר השבת" מאחל לגולשים ולכל בית ישראל - פסח כשר ושמח (אקטואליה)
פסח מצה ומרור / הרב ישראל אסוליןפסח מצה ומרור / הרב ישראל אסוליןהרב ישראל אסולין
מה המיוחד בשלוש המילים האלו? מה המשמעות שלהן? אלו שלוש מילים, שמבטאות, בראש ובראשונה, את אשר ארע לעם ישראל כאשר הוציאם הקדוש ברוך הוא ממצרים (פסח, יהדות)
חמץ. אילוסטרציהעוד לא מכרתם חמץ? זו ההזדמנות האחרונהכיכר השבת
דחיתם לרגע האחרון? לא נורא, אתם עדיין יכולים למכור את החמץ שלכם תוך חצי דקה ובקליק אחד. הממשק פעיל רק עד יום שני בשעה 10:00 בבוקר. הזדרזו להיפטר מהחמץ (פסח)
אילוסטרציהמיוחד: כל סגולות ומנהגי פסח שלא הכרתםמשה פריגן1
סיימתם את בדיקת החמץ, הבית שלכם נקי ומצוחצח לפסח, וזה בדיוק הזמן להכיר את מנהגי החג בעדות השונות. משה פריגן מגיש סקירה מקיפה: מתימן ועד כורדיסטאן (פסח, חגים)
פסח – טיפול באמונה / הרב ישראל אסוליןפסח – טיפול באמונה / הרב ישראל אסוליןהרב ישראל אסולין
אל תבזבז את ליל הסדר הזה. אל תחפש פירושים וחידושים וחידודים מתחת לאדמה. אל תחמיץ את ליל הסדר שלך ושל ילדיך עם רזים ורמזים, גימטריות ופרושי האר"י (יהדות, פסח)
תוך דקה: כך תמכרו את החמץ שלכם בקליקתוך דקה: כך תמכרו את החמץ שלכם בקליקכיכר השבת
ערב חג הפסח תשע"ז: הרבנות הראשית מאפשרת לכם למכור את החמץ בממשק קל ונוח. הראשון לציון התייחס למכירת חמץ באינטרנט ואמר כי הדבר מותר לכתחילה. כנסו למכירה (פסח)
צפו: "ליל הסדר כהלכתו" - עם כל ההידוריםצפו: "ליל הסדר כהלכתו" - עם כל ההידוריםכיכר יהדות11
ביקשנו מהגאון הרב בנימין חוטה, מחבר הספרים 'כי בא מועד' להסביר מול המצלמה איך עושים ליל סדר כהלכתו - כולל כל ההידורים והוא הגיע מצוייד במצות, כרפס ויין מאולתר (יהדות)
ביבי ושרה חוגגים מימונהלמה בכלל המרוקאים חוגגים מימונה?שושי מילר14
מאכלים דביקים, פוליטיקאים, אמונה שורשית ויום של השכנת שלום בין איש לשכנו. זה בגדול הסיפור של ה"מימונה". הרחבנו אותו, והוספנו גם מתכון של מורן פינטו למופלטה טעימה (חגי ישראל, פסח)
איך אפשר להאמין?  / הרב ישראל אסוליןאיך אפשר להאמין? / הרב ישראל אסוליןהרב ישראל אסולין1
אמונה זה לא התחברות למשהו שאני מבין ורואה בגלוי; בשביל מה שאני רואה בגלוי, אני לא זקוק לאמונה. אמונה אמתית מתחילה במקום שמסתיים השכל. הטור של הרב ישראל אסולין (יהדות)
תיעוד: רבה של ירושלים באפיית מצות שלאחר חצות יוםתיעוד: רבה של ירושלים באפיית מצות שלאחר חצות יוםכיכר השבת1
הראשל"צ ורבה של ירושלים הגאון רבי שלמה משה עמאר הגיע הצהריים (שישי) לאפות את המצות יד שלאחר חצות יום במושב ברכיה, צפו בתיעוד (חרדים)
הבן הרשע? הוא בכלל צדיק!הבן הרשע? הוא בכלל צדיק!איתמר כהן5
איתמר כהן טוען שאנחנו לא באמת מכירים מספיק את הבן הרשע שבהגדה, ושהוא בכלל צדיק ששואף לטוב • בואו למסע אל תוככי הנפש של הבן הרשע וגלו את הפוטנציאל הגלום בו (הגדת פסח)
אילוסטרציהשאלה רֵטוֹרִיתהרב עמיהוד סלומון4
על ההורים מוטלת החובה "ללמוד" את נפש הבן או הבת, ולהתאים את התשובות והתגובות לפי האישיות והאופי של כל אחד ואחד. לדבר אל כל אחד "בשפה שלו" על מנת להעביר לו את המסר (פסח)
מגעילים קערת סדרכל החומרות המיוחדות לפסחנסים בן חיים43
"חמץ אסור אפילו במשהו" קהילות ישראל השונות אימצו במשך השנים חומרות שונות ומיוחדות לפסח. רוצים להחמיר לכל השיטות? כל המנהגים בכתבה שלפניכם

פסח

פסח בכיכר השבת - הגדה של פסח, פרשנות, מאמרים על חג הפסח מזווית תורנית ויהודית. וגם, על דילים לפסח, ניקיונות ופעילויות למשפחה בפסח.

כיכר facebook
הרב עמיהוד סלומון
הרב עמיהוד סלומון
שאלה רֵטוֹרִית
י"ד בניסן תשעו4
אילוסטרציה
הדסה אריאל
"הורים בוכים, לילד בעיות באמונה"
י"ד בניסן תשעה7
מני צור
מני צור
אבק זה כן חמץ
י"ב בניסן תשעה14