איך אפשר להינצל מנגיף הקורונה? צפוהגאון רבי שמעון גלאי: איך אפשר להינצל מנגיף הקורונה?
ט' באדר תשפא | 21.02.21
הגאון הצדיק רבי שמעון גלאי הסביר על הרפיון שנוצר בעולם התורה כתוצאה מנגיף הקורונה. לדבריו, במידה ויהיה חיזוק וילמדו 'ערבי פסחים', "לא נדע עוד שוד ושבר והמחלה תיעלם מאיתנו" • צפו (ארץ)
אילוסטרציהלקראת פסח: ניידת חיסונים תעבור בישיבותחנני ברייטקופף7
לאחר מאמצים מרובים, ככל הנראה עד בין הזמנים של פסח, כלל תלמידי הישיבות שעדיין לא נדבקו - יחוסנו על ידי ניידת מיוחדת שתעבור בין היכלי הישיבות ותחסן את הבחורים (חרדי)
הנגיף שמאתגר את כל המערכת יחייב היערכות שונה מעל מה שהיינו רגיליםפתרונות מתקדמים וטכנולוגים בצל נגיף הקורונהכיכר בשיתוף מכבי
מכבי שירותי בריאות נערכת לקראת חג הפסח במגוון פתרונות מתקדמים וטכנולוגים בצל נגיף הקורונה שמאתגר את כל המערכת (חדשות בריאות, מקודם)
הגר"מ מאזוז לנשיאת העליון: אל תהיי חיה"הגר"מ מאזוז לנשיאת העליון: אל תהיי חיה"ישי כהן54
הגאון רבי מאיר מאזוז, ראש ישיבת 'כסא רחמים', התייחס להחלטת בג"צ להתיר הכנסת חמץ בפסח לבתי החולים, ותקף קשות את הנשיאה אסתר חיות, החתומה על פסק הדין (בארץ)
בג"ץ בעד חמץ בפסח; "שופטים חצופים"בג"ץ בעד חמץ בפסח; "שופטים חצופים"רפאל כהן34
זעם רב במפלגות החרדיות, בעקבות החלטת נשיאת בית המשפט העליון לא לאפשר דיון נוסף בהיתר להכניס חמץ לבתי החולים בפסח, למרות בקשת הרבנות הראשית לישראל (ארץ)
מאפיית אבולעפיה'אבולעפיה' ביפו: נמשיך לסגור בכיפור ופסחמישאל לוי9
לאחר שאביהם חמיס, מבעלי מאפיית אבולעפיה, מת מנגיף הקורונה, בניו מתחייבים לשמור את המסורת שהנהיג ולנעול את המאפייה בכל ימי הפסח וכן ביום הכיפורים (חדשות, בארץ)
סגר - לפני מס' חודשיםהאם אנו צפוים לסגר מפורים עד אחרי פסח?דוד הכהן28
לאור העלייה בתחלואה ובהתחשב בכך שחג החנוכה והחגים הנוצריים מתקרבים. במשרד הבריאות מסתפקים, האם להטיל שני סגרים קטנים בחורף או סגר ארוך של 8 שבועות (חדשות)
הרבי במאפיית החסיד שנפטר מנגיף קורונההרבי במאפיית החסיד שנפטר מנגיף קורונהשימי שפר2
האדמו"ר מסאטמר הגיע לביקור במאפיית המצות בקריית יואל שבמונורו, שהיה בניהולו של הרה"ח רבי יצחק אייזיק לעווי ז"ל שנפטר בחודשים האחרונים לאחר שנדבק בקורונה (חסידים)
אב"ד סאטמר עלה על ה'הקאמביין' וקצר חיטיםאב"ד סאטמר עלה על ה'הקאמביין' וקצר חיטיםשימי שפר2
עד לאריזונה הרחיק אב"ד סאטמר בשליחות אביו האדמו"ר, כדי לפקח על שציר החיטים שישמשו את מאפיות המצות של החסידות לקראת חג הפסח הבעל"ט • צפו בתיעוד (חסידים)
חוששים מהגשם: החיטים למצות כבר נקצרוחוששים מהגשם: החיטים למצות כבר נקצרוצילום: חיים גולדברג, כיכר השבת
ביישוב יסודות קצרו היום, חודש וחצי אחרי פסח, את החיטים לאפיית המצות של הפסח הבא, מחשש ששבוע הבא אולי שוב ירד גשם • צלם 'כיכר השבת' השתתף בקציר - ותיעד (חרדים)
תיעוד: קצירת חיטים עבור המצות של פסחתיעוד: קצירת חיטים עבור המצות של פסחכיכר השבת3
קצת יותר מחודש לאחר פסח וכבר החלה ההיערכות לחג הפסח הבא, בקצירת החיטים עבור המצות • החיטים שנקצרו יישמרו היטב עד שייטחנו וייצרו מהם את הקמח למצות (בארץ)
'חשש לשריפות': צפו בקציר חיטים לתשפ"א'חשש לשריפות': צפו בקציר חיטים לתשפ"אחנני ברייטקופף4
לבקשת בעלי השדות - מחשש לשריפות בשדה החיטים, בד"צ חניכי הישיבות של הגר"מ גרוס יחד עם מפקח הכשרות הרב אברהם שלזינגר - יצאו לקצור חיטים לפסח של תשפ"א (חרדי)
פסח שני: מנצחים את הקב"ה, והוא שמחפסח שני: מנצחים את הקב"ה, והוא שמחורד שאלתיאל1
כיצד 'נולד' פסח שני? מה קורה כשלא מגיע לך - ואתה רוצה? מהו הלימוד לדורות? ואיך הכל מתקשר ליארצייט של רבי מאיר בעל הנס - נצחוני בני! / מאמר מיוחד (אקטואלי, יהדות)
תגובות לבג"צ החמץ: "הם חצופים גדולים"תגובות לבג"צ החמץ: "הם חצופים גדולים"יוני גבאי46
קביעת בג"צ כי אין לאסור הכנסת חמץ לבתי חולים בחג הפסח מעוררת סערה במערכת הפוליטית. חברי הכנסת החרדים והדתיים מגנים - בשמאל דווקא חוגגים ומשבחים (אקטואליה)
"בתי החולים לא יאסרו הכנסת חמץ בפסח""בתי החולים לא יאסרו הכנסת חמץ בפסח"כיכר השבת73
בית המשפט העליון קבע היום בדעת רוב כי אין לבתי החולים בישראל סמכות לאסור על הכנסת חמץ בפסח או לבצע חיפוש במזון ובכלים של באי בתי החולים, כפי הנוהל עד עכשיו (ארץ)
בתי הכנסת בלייקווד, נעוליםחיי הקורונה בלייקווד: 'בתי כנסת נסגרו בגלל האנטישמיות'אריאל ליבא24
חנויות סגורות, עסקים מושבתים, משפחות שמתקשות לשלם את שכר הדירה ובתי כנסת שננעלו מחשש לאנטישמיות כי "היהודים מפיצים את הקורונה" • סיקור מיוחד (קורונה, בעולם)
מדהים: מה גילו העיתונאים החרדים בנתב"גמדהים: מה גילו העיתונאים החרדים בנתב"גחנני ברייטקופף9
לאחר שצמד אנשי התקשורת החרדיים, אפרים קמיסר וקובי סלע מחו שנה שעברה נגד מכירת החמץ בנתב"ג. השנה, הם הצליחו להשתחל בדרך לא דרך לשדה, מה הם גילו? צפו (ארץ)
מדריך מעשי לקריעת ים סוף / מאמרמדריך מעשי לקריעת ים סוף / מאמרורד ישראל
מצד עצמנו - לא מגיע לנו. לקב"ה יש דרך להושיע, גם את מי שלא מגיע לו, ולזה צריך אמונה ובטחון, בהנהגה הזאת הדין לא שולט, ולכן, שם נמצאים הניסים הגדולים של חיינו, רק צריך לאפשר לזה לקרות (פסח)
זופניק בכיכר • כל התמונות והנייעס של פסחזופניק בכיכר • כל התמונות והנייעס של פסחזופניק2
התמונות, הנייעס והסיפורים הפיקנטיים של השבוע - ב"זופניק בכיכר" • והשבוע: הפיצוי של המוזיקאים, הפרוטקציה של ארליך, המנוחה של זליג והקרבות בתוך 'דגל התורה' (זופניק)
הרב בן ציון נורדמןמוצאי פסח כשר ושמח // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן8
לפני מספר שנים הייתי עם רבה של קבוצת אסם ונסטלה הרב רפאל (רפי) מנת בשליחות בתאילנד, דבר אחד שמשך את תשומת ליבי היה נושא הכשרות (הטור השבועי)
זעקתו של הכותל הדומם // זלמן שטובזעקתו של הכותל הדומם // זלמן שטובזלמן שטוב16
"והקיר ריק - אין בו אנשים, אבל לבבות בוכיים יש בו. אינסוף": עמדתי כעת, מוצאי חג הפסח, אל מול הכותל הקדוש, זכר לכל מה שיכולנו לזכור, ועיני צומצו בלי מכוון - הכותל ריק • זלמן שטוב דומע (טור)
דייני ב"ב בפסק דרמטי: "להקל בחמץ מכור"דייני ב"ב בפסק דרמטי: "להקל בחמץ מכור"אבי רבינא26
בכירי הדיינים בבני ברק, קבעו בפסק דין חריג ודרמטי כאחד, כי השנה - בשל משבר הנגיף המסוכן, אפשר להקל, ולאכול חמץ שנמכר לנוכרי בערב חג הפסח - "משום שעת הדחק" (חרדים)
צולם על ידי נוכריתבשביל הקשישים • צפו בשִׁירַת הַיָּם בהר נוףשאול כהנא16
לאחר הצלחת המיזם של שירת 'מה נשתנה' מהמרפסות, עבור האנשים המבוגרים שנשארו בבית. רבבות נענו לאתגר 'כיכר' ויצאו ל'שירת הים' במרפסת • צפו בשירה בהר נוף י-ם (חרדים)
שמחת חג: כשהרב קיפץ על השולחן באולפןשמחת חג: כשהרב קיפץ על השולחן באולפןהרב דוד ברייטקופף8
לאחר שהוטל סגר על הר נוף הזמין הרב דוד ברייטקופף, שניים מתושבי השכונה; רב ביהכ"נ הרב עקיבא ווינשטיין ואת האמן זלמן שטוב, לשיחת חג שהתפתחה לכיוון לא צפוי • צפו (פסח)
האם אומרים 'יזכור' בעת תפילה ביחידות?האם אומרים 'יזכור' בעת תפילה ביחידות?שלומי זייבלד11
לקראת החג, ולאור העובדה שיש להתפלל ביחידות בבית בשל התפרצות מגיפת הקורונה, נשאלו הרבנים האם על יתומים, שאין להם אב או אם, לומר תפילת 'יזכור' ביחיד? (אקטואליה)
יוצאים למרפסות: שִׁירַת הַיָּם יחד, ברוב עםיוצאים למרפסות: שִׁירַת הַיָּם יחד, ברוב עםכיכר השבת3
עשרות אלפים יצאו לשירת מה נשתנה בליל הסדר למרפסות ומחלונות בתיהם, וכעת מצטרף 'כיכר השבת' ליוזמה המרגשת הבאה: קריאת שירת הים בליל שביעי של פסח, כולנו יחד (ארץ)

פסח

פסח בכיכר השבת - הגדה של פסח, פרשנות, מאמרים על חג הפסח מזווית תורנית ויהודית. וגם, על דילים לפסח, ניקיונות ופעילויות למשפחה בפסח.

כיכר facebook
הרב מנחם בומבך
הרב מנחם בומבך
סיפור על החירות // הרב מנחם בומבך
כ' בניסן תשפ12
הקורונה, כתזכורת: כך נצליח לצאת ממצרים
שלומי זייבלד
הקורונה, כתזכורת: כך נצליח לצאת ממצרים
י"ד בניסן תשפ2
אתה אכן מאמין שמגיע לך לצאת ממצרים?
הדסה אריאלי
אתה אכן מאמין שמגיע לך לצאת ממצרים?
י"ד בניסן תשפ3