מה נשתנה בין חג הפורים לחג הפסח?מה נשתנה בין חג הפורים לחג הפסח?
כ' בניסן תשעט | 25.04.19
לו היה ניתן הציווי של מנויי קרבן הפסח בימינו ללא ספק היו נוצרות קבוצות וואטסאפ לכל קבוצת מנויי הקרבן, מיותר לציין את צורת תרבות הדיון היכן תתמקם הקבוצה בירושלים, וללא ספק בסטטוסים היו מעלים תיעוד של שחיטת הקרבן ואולי גם סלפי עם הכהן השוחט, ואידך זיל גמור.
אילוסטרציהמסע בעקבות האיש החמוץ // זלמן שטובזלמן שטוב8
הזמר והיוצר זלמן שטוב בטור אישי, מרגש ונוגע ללב על שריפת החמץ הפנימית. הוא כותב בכאב על "החמץ שערב לנחירים" ועל "חתיכות חמץ שלעולם לא יחלימו" (דעה, חרדים)
הרב יגאל כהן עם ליל הסדר לדוגמא • צפוהרב יגאל כהן עם ליל הסדר לדוגמא • צפוכיכר השבת1
המרצה הפופולרי, מגדולי מחזירי התשובה ומזכי הרבים, הרב יגאל כהן, מדגים בהרצאה מיוחדת איך עושים את ליל הסדר כהלכתו. צפו בליל הסדר לדוגמא כדי להגיע מוכנים לחג (פסח)
שאלות, בליל הסדר...! // הרב אבי אברהםשאלות, בליל הסדר...! // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם3
פעם בשנה זה הזמן שלנו להיות 'ילדים בלב' וגם להעביר חוויה נדירה של פעם בשנה לילדינו המסובים לשולחן. הרב אבי אברהם במאמר חינוכי מיוחד שואל ומשיב במהות החג (פסח)
הרב יהושע פפרפסח • הרב יהושע פפר עם וורט על חג הפסחהרב יהושע פפר
מחפשים דבר תורה מיוחד לשולחן שבת? הרב יהושע פפר, ר"מ בישיבת חדוות התורה ועורך ראשי של כתב-העת "צריך עיון" • והשבוע: חג הפסח (פסח, חגי ישראל)
ליל הסדר בתפקיד ה"משחק החינוכי"ליל הסדר בתפקיד ה"משחק החינוכי"הרב אברהם בורודיאנסקי1
הבנים בהגדה אינם נטע זר, הם הבנים שלנו, ליל הסדר מלא באלמנטים חינוכיים רבים, הרב אברהם בורודיאנסקי על האלמנט הייחודי בתורת המשחק וההצגה של ליל הסדר (פסח)
הרב יוסף יצחק ג'ייקובסון: "היהדות לא חוששת משאלות"הרב יוסף יצחק ג'ייקובסון: "היהדות לא חוששת משאלות"כיכר השבת13
מיוחד: הרב יוסף יצחק ג'ייקובסון, גדול המרצים היהודיים בארצות- הברית, עם רעיון קצר לכבוד ליל הסדר בו הוא מסביר את סוד הקושיות שעומדות במרכז ליל הסדר • צפו בווידאו (יהדות, אקטואלי)
כמה אתה מאמין שמגיע לך לצאת ממצרים?כמה אתה מאמין שמגיע לך לצאת ממצרים?הדסה אריאלי5
מי מאמין באמת, כשהוא שר עתה בני חורין, שהשם יתברך גואל אותו ממש ברגע זה ומוציא אותו ממצרים? מי מאמין שממחר אור חדש יזרח והוא יגאל ממש? מי מאמין? (יהדות)
עד כאן!  // הרב אברהם בורודיאנסקיעד כאן! // הרב אברהם בורודיאנסקיהרב אברהם בורודיאנסקי1
הבן החכם חש שחסר לו ידע הוא סקרן לדעת עוד, הוא חושב שאחרים יודעים מה שהוא לא יודע, ופה עבודת האב היא ללמד את בנו החכם כלל יסודי "עד כאן" לא הכל צריך לדעת! (פסח)
תרבחו ותסעדו: כך חגגו מימונה במרקש ב-1978תרבחו ותסעדו: כך חגגו מימונה במרקש ב-1978כיכר השבת2
'תרבחו ותסעדו', אלו צמד המילים שליוו את עם ישראל, או לפחות עדת יוצאי מרוקו באסרו חג פסח. צפו: כך נראתה חגיגת המימונה בעיר מרקש במרוקו בשנת 1978 (חדשות, בעולם)
ראש הממשלה נתניהו ורעייתו שרה בטקס מימונה. מקור החג - בפולחן עתיק נגד מזיקיםלא תאמינו: זה המקור האמיתי של המימונהמשה פריגן57
מה הקשר בין שבט גד, הנביא ישעיהו, תשליך, ראש השנה הפרסי, המואזין בילאל אבן רבאח ופולחן למזיקים? על המקורות העתיקים של חג המימונה הנהוג במרוקו במוצאי פסח (יהדות)
הרב ישראל לוגסי בשיעור מיוחד על קדושת חג הפסחהרב ישראל לוגסי בשיעור מיוחד על קדושת חג הפסחכיכר השבת
הגאון רבי ישראל לוגסי, מגדולי בעלי המוסר בישראל, בשיעור חיזוק מיוחד על חשיבות וקדושת חג הפסח (יהדות, חג הפסח)
שירה – גאולה // הרב ישראל אסוליןשירה – גאולה // הרב ישראל אסוליןהרב ישראל אסולין
יש הרבה אנשים שיש להם חסימה להשמיע את קולם, ומתביישים לשיר ולנגן, בהתרצות כמו: 'אני לא יודע לשיר', 'אני מזייף', 'אין לי קול יפה'. אבל באמת אין דבר כזה (יהדות, פסח)
ילד יהודי במצרים / הרב ישראל אסוליןילד יהודי במצרים / הרב ישראל אסוליןהרב ישראל אסולין3
היו היה ילד יהודי במצרים, מדי יום היה אבא יוצא לעבודת הפרך ברעמסס, ואמא הייתה עסוקה בלהכין לו את הטיט. ככה התנהלו חיינו השגרתיים בסדר מופתי (פסח, חגי ישראל)
מה מותר ומה אסור לעשות בימי חול המועדמה מותר ומה אסור לעשות בימי חול המועדסרוגים
כתיבה, תספורת, כביסה, העברת דירה, קניה ומכירה ואפילו עבודות בגינה. מה מותר, ובעיקר מה אסור, לעשות בימי חול המועד. הרב דב ליאור מסכם את הלכות חול המועד (סרוגים)
איך הגענו למצה המרובעת של היום? צפואיך הגענו למצה המרובעת של היום? צפוכיכר השבת
כשבני ישראל יצאו ממצרים הם ככל הנראה אכלו מצות שנראו יותר כמו פיתה מהטאבון • אז איך הגענו למצה, הדקה, המרובעת והמחוררת שאנחנו אוכלים היום? • צפו (חג הפסח)
ליל הסדר כהלכה - סיכום הלכות פסח • צפוליל הסדר כהלכה - סיכום הלכות פסח • צפוהרב ישראל לורי4
הרב ישראל לורי, מחבר הספר "משפטי ישראל", מגיש סיכום מיוחד להלכות פסח וליל הסדר - הסיבה והחיוב לשתיית ארבע כוסות, החובה לשבת בהסבה ומי מחויב בליל הסדר (יהדות)
הראשל"צ הגאון רבי יצחק יוסףהראשון לציון במאמר תורני לליל הסדרהראשון לציון הרב יצחק יוסף1
אתר "כיכר השבת" מתכבד להגיש בפני מאות אלפי גולשיו, מאמר תורני לליל הסדר, מאת הראשל"צ הגר"י יוסף, משובץ בפנינים על ההגדה והנהגות משולחן מרן זצ"ל (חג הפסח)
הוורט במרוקאיתמיוחד לליל הסדר • וורט במרוקאית ובעבריתכיכר השבת2
מחפשים דבר תורה מיוחד לשולחן החג? הרב מיכאל שושן, מרצה ויועץ ומטפל זוגי, מתארח מדי שבוע ב"כיכר השבת" ומגיש דבר תורה קצר בשפה המרוקאית ובעברית. צפו (יהדות)
מתי נכנס חג הפסח? כל זמני היוםמתי נכנס חג הפסח? כל זמני היוםכיכר השבת3
סוף זמן אכילת חמץ, סוף זמן ביעור חמץ, זמני השעה העשירית ממנה אסור לקבוע סעודה ומתי נכנס החג? אתר "כיכר השבת" מאחל לגולשים ולכל בית ישראל - פסח כשר ושמח (אקטואליה)
פסח מצה ומרור / הרב ישראל אסוליןפסח מצה ומרור / הרב ישראל אסוליןהרב ישראל אסולין
מה המיוחד בשלוש המילים האלו? מה המשמעות שלהן? אלו שלוש מילים, שמבטאות, בראש ובראשונה, את אשר ארע לעם ישראל כאשר הוציאם הקדוש ברוך הוא ממצרים (פסח, יהדות)
אילוסטרציהמיוחד: כל סגולות ומנהגי פסח שלא הכרתםמשה פריגן1
סיימתם את בדיקת החמץ, הבית שלכם נקי ומצוחצח לפסח, וזה בדיוק הזמן להכיר את מנהגי החג בעדות השונות. משה פריגן מגיש סקירה מקיפה: מתימן ועד כורדיסטאן (פסח, חגים)
פסח – טיפול באמונה / הרב ישראל אסוליןפסח – טיפול באמונה / הרב ישראל אסוליןהרב ישראל אסולין
אל תבזבז את ליל הסדר הזה. אל תחפש פירושים וחידושים וחידודים מתחת לאדמה. אל תחמיץ את ליל הסדר שלך ושל ילדיך עם רזים ורמזים, גימטריות ופרושי האר"י (יהדות, פסח)
תוך דקה: כך תמכרו את החמץ שלכם בקליקתוך דקה: כך תמכרו את החמץ שלכם בקליקכיכר השבת
ערב חג הפסח תשע"ז: הרבנות הראשית מאפשרת לכם למכור את החמץ בממשק קל ונוח. הראשון לציון התייחס למכירת חמץ באינטרנט ואמר כי הדבר מותר לכתחילה. כנסו למכירה (פסח)
צפו: "ליל הסדר כהלכתו" - עם כל ההידוריםצפו: "ליל הסדר כהלכתו" - עם כל ההידוריםכיכר יהדות11
ביקשנו מהגאון הרב בנימין חוטה, מחבר הספרים 'כי בא מועד' להסביר מול המצלמה איך עושים ליל סדר כהלכתו - כולל כל ההידורים והוא הגיע מצוייד במצות, כרפס ויין מאולתר (יהדות)
ביבי ושרה חוגגים מימונהלמה בכלל המרוקאים חוגגים מימונה?שושי מילר14
מאכלים דביקים, פוליטיקאים, אמונה שורשית ויום של השכנת שלום בין איש לשכנו. זה בגדול הסיפור של ה"מימונה". הרחבנו אותו, והוספנו גם מתכון של מורן פינטו למופלטה טעימה (חגי ישראל, פסח)

פסח

פסח בכיכר השבת - הגדה של פסח, פרשנות, מאמרים על חג הפסח מזווית תורנית ויהודית. וגם, על דילים לפסח, ניקיונות ופעילויות למשפחה בפסח.

עדכונים
כיכר facebook
אילוסטרציה
זלמן שטוב
מסע בעקבות האיש החמוץ // זלמן שטוב
י"ד בניסן תשעט8
הרב עמיהוד סלומון
הרב עמיהוד סלומון
שאלה רֵטוֹרִית
י"ד בניסן תשעו4
אילוסטרציה
הדסה אריאל
"הורים בוכים, לילד בעיות באמונה"
י"ד בניסן תשעה7