אאא

שלושים לפטירת פוסק הדור: ביום שלישי הקרוב יחול יום ה-30 לפטירתו של מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף זצוק"ל, וברחוב הקבלן 45 עמלו מאז פטירתו להוציא לאור את ספרו חזון עובדיה - הלכות שבת, תשובות ופסקים אחרונים שכתב הרב בחודשים האחרונים קודם פטירתו.

העיתונאי עקיבא נוביק פרסם הבוקר (שישי) כתבה ב"ידיעות אחרונות" על ספרו החדש של מרן זצ"ל: "גם אחרי פטירתו של גדול הדור, הרב עובדיה יוסף ז"ל, עוד רחוק המפעל ההלכתי שלו מלהסתיים. השבוע מציינים 30 לפטירתו של הרב — וגם את יציאתו לאור של הספר ה-55 שכתב. למעשה, זהו הספר האחרון שערך הרב בעצמו", נכתב ב'ידיעות אחרונות'.

"הספר דן בעיקר בהלכות חילול שבת באמצעות מתן הוראה לגוי, והפסק האחרון בו נוגע למצב שבו יש הפסקת חשמל בליל שבת וטכנאים יהודים מחללים שבת כדי לתקן את התקלה. הרב עובדיה פוסק שמותר לאכול תבשילים שהיו מונחים על פלטת חימום גם אם זו כבתה בהפסקת החשמל — וחזרה לפעול הודות לחילול השבת. כמנהגו בסדרה, כתב הרב את הפסק בתמציתיות ובמילים פשוטות, לאחר מכן הביא את הביסוס ההלכתי על פני כמה עמודים ובשפה תורנית גבוהה".

נוביק מציין כי מרן הגר"ע יוסף זצ"ל השאיר תשובות נוספות עבור הספר "יביע אומר": "נוסף על הספר הזה הותיר הרב עוד כמה תשובות שכתב עבור הכרך ה־11 בסדרת־העל "יביע אומר", הנחשבת לגולת הכותרת של מפעלו התורני".

ידיעות אחרונות, הבוקר
ידיעות אחרונות, הבוקר