אאא

מאות צעירים נענו לקריאת ראשי ארגון להב"ה הפועל נגד התבוללות בישראל והגיעו הערב (ראשון) להפגין מול אולם שמחות בראשון לציון בו נערכה חתונתם של מוחמד ומורל, צעיר  ערבי וצעירה יהודיה שחתונתם עוררה סערה בימים האחרונים בישראל. 

בשיחה עם כתב כיכר השבת במקום האירוע אמר פעיל הימין עו"ד איתמר בן גביר כי הוא שמח על ההיענות הגדולה לקריאה להשתתף בהפגנה "מצד אחד אני מאוד עצוב על מה שהולך כאן בפנים - חתונת התבוללות, אבל מצד שני אני שמח לראות את מה שקורה כאן בחוץ, חופש הביטוי ניצח. יש כאן מסר מאוד חשוב, עם ישראל אומר לא להתבוללות". 

"המסר המשותף לכל מי שהגיע לכאן - דתיים חילונים וחרדים - הוא לא להתבוללות. אנחנו קוראים גם לכלה, מורל, תחזרי הביתה, וקוראים לבנות אחרות שחושבות לעשות דבר כזה - אל תעשו את זה". 

ההפגנות לא עזרו והחתונה מתקיימת, אולי טעיתם? "אתה ממש טועה, זה בדיוק הפוך. ידענו מלכתחילה שיהיה מאוד קשה למנוע את החתונה הזו, הכוונה שלנו הייתה להעביר מסר נגד התבוללות". 

פעיל הימין ברוך מרזל אמר ל"כיכר השבת": "מורל תיזכר כזו שהעלתה לתודעה היהודית את האסון הנורא שאנחנו נמצאים בתוכו, יותר מסוכן מאיראן והחיזבאללה - ההתבוללות. לצערי הרב גם רבנים מפחדים מהטרור התקשורתי ולא אומרים את האמת. ליהודים וגויים אסור להתחתן". 

"אנחנו באנו לכאן כדי לעשות מחאה, אנחנו משקיעים בזה כל השנה הרבה מאוד כסף" אומר מרזל, "אני מקווה שהמסר עבר, זה לא לגיטימי ולא ראוי להיעשות על ידי יהודים".