אאא

תל אביב: צמד פקחים שאכלו גדילה להנאתם במהלך עבודתם, מועמדים לפיטורין מתפקידם. השניים קיבלו לאחרונה מכתב, בו זומנו לשימוע, והוזהרו כי פיטורם מהתפקיד נשקל.

לפי הדיווח ב-mynet, האירוע התרחש במהלך החודש שעבר, ובמהלכו צמד הפקחים החליטו לצנן את עצמם בעקבות החום ששרר ברחוב, ורכשו גביעי גלידה מגלידרייה השוכנת ברחוב יהודה מרגוזה. 

התנהלותם של הפקחים, תועדה במצלמות האבטחה של בעל חנות השוכנת בסמך לגלידרייה, שעל פי הדיווח מסוכסך עם בעל הגלידרייה. בעל העסק הסמוך, הבהיר לפקחים כי יתלונן נגדם בגיל אכילת גלידה בשעות העבודה, דבר האסור לפקחים.

השניים קיבלו זימון לשימוע בו נכתב: "בעקבות פניית אזרח שלוותה בתיעוד קובץ דיגיטלי של סרט שצולם במערכת מעגל סגור, לפיה רכשת, במדים יחד עם פקח נוסף גלידה, בעת מילוי תפקיד ביצוע ביקורת אכיפה בעסק, בניגוד להנחיות העבודה וכללי מינהל תקין".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"כאמור לא הכחשת הנ"ל ולא נתת כל הסבר המניח את הדעת לפשר ביצוע הביקורת בבית העסק, לרבות היעדר כל דיווח על ביצועה כמתחייב על פי מנהל תקין, בפרט על פי נוהלי הנחיות עבודה" נכתב בזימון לשימוע..

 "זו ענישה חמורה ביותר", אמר ציון אלגריסי, יו"ר האיגוד המקצועי בהסתדרות העובדים ל-mynet, "הפקחים הללו עובדים ברחובות מהבוקר עד שעות אחר הצהריים המאוחרות, ובימי הקיץ החמים והלחים בתל אביב מספקים להם בקבוק מים מסכן בבוקר. עם בקבוק המים הזה הם צריכים לשרוד שמונה שעות ואסור להם לאכול שום דבר או לקנות משהו להצטנן במהלך המשמרת".

"אני לא מכיר שום מדינה מתוקנת בעולם שהוציאה כזו תקנה חמורה. אני בהחלט מבין מה מסתתר מאחוריה. ברור שהיא נועדה למנוע שחיתויות. לדעתי, כשמדובר במזון זו שחיתות, אבל במקרה של שתייה או גלידה כדי להתקרר ולהרוות צימאון? מי שמע על הנחיה כזו? האם עדיף שהפקח יתייבש או שבריאותו תיפגע? אני מקווה שהעירייה תחזור בה מההחלטה לפטרם".