אאא

כולנו מכירים את אווירת הסליחות המיוחדת שפושטת על כל בית ישראל בחודש אלול. כולנו מנסים לחשוב את סליחתו של מי אנו צריכים לבקש כדי להגיע זכים וטהורים יותר ליום הדין בראש השנה. בישיבות הקדושות מוסיפים באורך "סדר מוסר" וכולם משתדלים להיטיב מעשיהם ולקבל על עצמם קבלות טובות וייחודיות לשנה החדשה.

גם באתר "כיכר השבת" אווירת הסליחות נותנת את אותותיה. במהלך החודש הקרוב יקיימו צוות כתבי האתר סבב ראיונות מיוחד בקרב איש הציבור, האומנים הנחשבים וגורמים משפיעים נוספים במגזר החרדי שיתבקשו להתייחס למספר שאלות קבועות בנושא הסליחה והמחילה.

את המרואיינים בפרויקט המיוחד של "סלחתי כדבריך" נשאל מתי פעם האחרונה הם ביקשו סליחה ממישהו ומתי הייתה הפעם האחרונה שביקשו מהם סליחה. בנוסף נבקש מהם לשתף אותנו באישיות ממנה הם רצו לבקש סליחה אבל כבר לא יספיקו ומדוע. מי צריך לבקש מהם סליחה ולמי לעולם הם לא יסכימו לסלוח.

במימד הציבורי נבקש לדעת האם הציבור החרדי צריך לדעתם להתנצל בפני מאן דהוא ומדוע? והאם יש מישהו ממנו דווקא הציבור החרדי צריך לבקש סליחה? כאמור, על השאלות האלו יענו בחודש הקרוב בכירים בקרב הציבור החרדי ובסוף החודש אף נגיש לכם סיכום מיוחד של התשובות המעניינות והמאלפות ביותר.

ובינתיים, גם אתם מוזמנים לענות על השאלון שלנו ולשתף אותנו בתובנות שלכם לגבי הצורך בבקשת הסליחה.

טקבקו עכשיו וספרו בפני מי אתם מתכוונים להתנצל ומי צריך לבקש את סליחתכם? מי לדעתכם צריך לבקש סליחה מהציבור החרדי ואל מי דווקא אנחנו צריכים לפנות בבקשת סליחה ומחילה.