אאא

גם סיבת מותו הייתה פשע? עוברי אורח שעברו אתמול סמוך לבית העלמין במושב מירון מצאו את נחמן פרקש (78), עבריין לשעבר, שכונה "אלוף הבריחות", לאחר שברח כמה פעמים מבתי כלא בישראל. על גופתו נראו סימני חבלה על צווארו וסמוך אליו שלוליות דם.

סיבת מותו היינה תעלומה ובמשטרה בודקים מה הביא למותו. החוקרים לוקחים את כל האפשרויות; האם מותו נגרם על רקע פלילי או במוות טבעי שלאחר מכן אירעה חבלה.

"כיכר השבת" משרטט את השתלשלות חייו של פרקש. הוא היה עבריין שפעל במשך עשרים שנה, משנות ה-50 ועד לשנות ה-70. למעשיו הפלילים הוא נגרר ככל הנראה עקב חבטה בראשו, ומאז הוא היה נכנס ויוצא מבתי ממעצר ובתי כלא.

 (צילומים: פלאש 90)
פרקש עם כלבו במערה בה התגורר במשך שנים (צילום: פלאש 90)
הגדלה

בשנות ה-60 הוא השתתף בבריחה נועזת מכלא רמלה יחד עם אסירים נוספים. המשטרה ניהלה אז מרדף אחריו שבו השתתפו עשרות שוטרים, וכשנתפס, נכלא הוא לעשר שנים נוספות, ובאותם שנים הוא נמלט שוב ושוב ולכן הוא כונה "אלוף הבריחות".

באחת מבריחותיו, הוא היה בבית מעצר ביפו וכשהצליח להימלט, חצה את הגבול לרצועת עזה ונעצר על ידי שלטונות מצרים ונכלא בכלא מקומי. לאחר תקופה קצרה הוא גורש לישראל ונכלא שוב בכלא רמלה.

"נולדתי חופשי ואשאר חופשי לעולם"

בסוף שנות ה-70 פרקש נישא ונולד לו בן. הוא הצהיר כי פרש מחיי הפשע אך לא הסתגל לאף מסגרת והחל לנדוד במקומות שונים, בוואדיות ומערות ברחבי הארץ. אחרי שבנו נפטר לפני חמש שנים, הוא שב אל הפשע, כשהסלוגן שליווה אותו בימי בחרותו ממשיך ללוותו - נולדתי חופשי ואשאר חופשי לעולם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בשנות חייו האחרונות הוא העתיק את חייו לאזור מירון, שם למד אף בישיבת 'אור שמח' וכאמור אתמול הוא נמצא מת.

בוקי נאה, עיתונאי העוסק בפלילים, כתב בדף הפייסבוק כי "נחמן פרקש היה עבריין מפורסם שפעל משנות ה-50 עד שנות ה-70, וכונה "אלוף הבריחות" בגלל הבריחות הנועזות שלו מהכלא". לדבריו, "הוא נמצא בשלולית דם בבית הקברות במירון. המשטרה חוקרת את סיבת מותו".

 (צילומים: פלאש 90)
(צילום: מתוך JPRESS)
הגדלה

"עכשיו נשארו שאלות פתוחות אם הוא נרצח ואם כן אז מי רצח אותו". הוסיף הכתב.

העיתונאי מספר כי את הראיון העיתונאי האחרון שלו הוא העניק ברדיו לב המדינה בתוכנית 'חוק וסדר' לפני חודשיים כשישן מאחורי הקניון בצפת".