אאא

לקיים בנו חכמי ישראל: פרופסור דן גילון, מנהל היחידה למערך הלב בבית החולים 'הדסה עין-כרם' והרופא המטפל במרן פוסק הדור רבי חיים עובדיה יוסף, הגדיר הערב (שני) את מצבו של הרב כ"לא טוב".  

"הרב הונשם בגלל קושי נשימתי שהתקדם" סיפר פרופסור גילון בשיחה לאתר ynet, והוסיף: "ההחלטה על ההנשמה הייתה לא בגלל שהיה מדובר במצב קיצוני שאי אפשר היה אחרת, אלא היה בשלב מניעה מסוים כדי שלא יהיה הידרדרות נוספת, מאז הוא מורדם ומונשם".

"בסך הכל המצב הוא לא טוב" הוסיף פרופסור גילון, "והעובדה שהוא על דיאליזה, הושתל קוצב לב, אבל כל זה במסגרת ההתייצבות עכשיו בעקבות ההנשמה, כעת הוא יהיה בהשגחה ובטיפול".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר הערב לבנו של הרב עובדיה יוסף, הראשון לציון הרב הראשי לישראל יצחק יוסף ואיחל רפואה שלמה לאביו. נתניהו אמר לרב יצחק יוסף: ״אני מתפלל לשלומו של אביך״. הרב יצחק יוסף הודה לראש הממשלה ואמר לו כי הספיק לספר לאביו על השתתפותו בשבוע שעבר בחוג התנ״ך שהתקיים בבית ראש הממשלה.

כזכור, בשעות אחר הצהריים (שני) חלה הידרדרות חמורה במצבו של פוסק הדור מרן הגר"ע יוסף, זאת לאחר טיפול הדיאליזה שעבר הבוקר. 

הרב התקשה לנשום בכוחות עצמו, ובעקבות כך, צוות הרופאים הבכירים המטפל בו, החליט להכניסו לחדר הניתוח ולחברו למכונת הנשמה, זאת בכדי לסייע לו בנשימה. טרם ברור האם מדובר בחיבור זמני או קבוע.

סביב מיטתו של הגר"ע יוסף שהו בשעות האחרונות בניו הרב משה יוסף, הרב דוד יוסף, הרב יצחק יוסף, הרב אברהם יוסף, יו"ר ש"ס אריה דרעי וצוות הרופאים הבכירים המטפלים בו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

גדולי הרבנים החליטו בשעות הערב להוסיף לרב את השם חיים, כאשר מעתה בתפילות לרפואתו יש לומר: הרב חיים עובדיה יוסף בן גורג'יה. 

כזכור, בעקבות ההחמרה במצבו של מרן הגר"ע יוסף, השיק רדיו 'קול ברמה' בשיתוף אתר 'כיכר השבת' מוקד לרישום קבלות טובות וחלוקת ספרי תהילים לרפואתו של הגר"ע יוסף. 

המוקד מופעל על ידי רדיו 'קול ברמה', ובשיתוף אתר 'כיכר השבת', להצטרפות למיזם, יש לחייג: 1800-888-444. 

הציבור נקרא להמשיך ולהעתיר בתפילה לרפואת מרן פוסק הדור הגאון רבי חיים עובדיה יוסף בן גורג'יה לרפואה שלימה בתוך שאר חולי ישראל.