אאא

הקרב על אלעד: שלושת החסידויות הגדולות, גור, בעלזא וויז'ניץ, החליטו לשתף פעולה בבית שמש, מה שעשוי להשליך על הבחירות בעיר אלעד, בשל הציר של ח"כ מאיר פרוש עם 'דגל התורה'.

הבחירות הקרובות ברשויות המוניציפאליות גורמות לטלטלות פנימיות ולדילים נסתרים בתוך המפלגות החרדיות וגם בתוך הסיעות השונות מה שגורם למתח פוליטי רב.

בשעות הלילה אמש (רביעי) נפגשו נציגים משלושת החסידויות הגדולות בעיר בית שמש - גור, בעלזא וויז'ניץ שם הוחלט כי הם מבקשים עבור הסיעה המרכזית את התפקיד הבכיר שתקבל לאחר הבחירות תנועת "אגודת ישראל".

בפגישה השתתפו מוטי דירנפלד מחסידות בעלזא, יהושוע מנדל ומנדי גרינבוים מחסידות ויז'ניץ, וישעיהו ארנרייך ואברהם מרדכי ברגר מהסיעה המרכזית - גור ובסיומה סוכמו הדברים.

עד כאן לכאורה, מדובר בויכוח פנימי בתוככי "אגודת ישראל" בבית שמש בין הסיעה המרכזית והחסידויות שהצטרפו אליה לדרישה, לבין "שלומי אמונים" שקיבלה עד היום את התפקיד הבכיר בעיר.

אלא שמתברר כי לטענת גורמים פוליטיים, המהלך המהפכני מאיים להשפיע גם על הבחירות באלעד ועל ההתמודדות בין צוריאל קריספל לשרוליק פרוש.

לדברי אותם גורמים יודעי דבר, הסכימה "דגל התורה" להודיע על תמיכה במועמדותו של שרוליק פרוש לראשות העיר, לאחר שקיבלה הבטחה לויתור בבית שמש על הדרישה לתפקיד הבכיר מצד שלומי אמונים לטובת נציג התנועה הליטאית וכך שני הצדדים ירוויחו מהמהלך.

הרקע לדברים הןא שבקדנציה הנוכחית קיבלה "דגל התורה" את שני התפקידים הבכירים בזכות תמיכתה במועמד שניצח משה אבוטבול, וכך כיהן משה מונטג כיו"ר וועדת משנה לתכנון ובנייה ואילו חברו שמוליק גרינברג שימש כסגן ראש העיר.

אלא שהפעם מגיע ל'דגל התורה' תפקיד אחד בלבד, ועל מנת לשמר את כוחה היחסי הסכימו בדגל התורה לתמוך בפרוש באלעד ובתמורה לקבל את התפקיד הבכיר הנוסף בבית שמש, על מנת לשמר את כוחה היחסי, וכך להשאיר את מונטג בתיק התכנון ובנייה ואת גרינברג כסגן ראש העיר.

אך כעת, ה"דיל" שנסגר בין החסידויות הגדולות ובקשת התפקיד הבכיר בתוככי 'אגודת ישראל' לסיעה המרכזית, עלול להשפיע על גורל הדיל האלעדי בין 'דגל התורה' ל'שלומי אמונים' מאחר ופרוש לא יוכל לעמוד בהבטחתו ל'דגל' ולהעניק לה את התפקיד.

השאלה הגדולה כעת היא, האם 'דגל התרוה' תתמוך בכל מקרה בשרוליק פרוש באלעד, גם במקרה ופרוש לא יוכל לעמוד בהבטחתו להעניק להם את התפקיד בבית שמש.

מנגד, ב'שלומי אמונים' מבהירים כי אין כל קשר בין אלעד לבית שמש וכי בכוונת הסיעה הכלל חסידית לדרוש לעצמה את התפקיד הבכיר כפי שמגיע לה ובצדק.

"אנחנו בטוחים כי כל מרכיבי הסיעות באגודת ישראל יודעים כי התפקיד הבכיר בבית שמש שייך לשלומי אמונים ולא לאף אחד אחר ולכן אנחנו בטוחים שהכל רק ספינים ושמועות של גורמים אינטרסנטיים", הם טוענים.

לדבריהם, "יש הסכמה קבועה בין הסיעה המרכזית ושלומי אמונים כי בערים ירושלים ובית שמש זוכה שלומי אמונים למקומות הראשונים ולתפקידים העיקריים ואילו בערים בני-ברק ואשדוד זוכה הסיעה המרכזית לאותו הדבר".

"אנחנו בטוחים שכולם מבינים זאת ואיש לא חושב להפר את הסיכומים מהעבר", מבהירים בנחרצות בשלומי אמונים.