אאא

ההתקפות מתגברות: ניסיונותיו של יו"ר 'הבית היהודי', נפתלי בנט, לשנות את התדמית במגזר החרדי, הכועס על ברית השנא שלו עם יאיר לפיד שתביא לפגיעה חמורה בעולם התורה, אינם צולחים, ובמפלגת 'יהדות התורה' אף מגבירים את המתקפות על המפלגה הציונית דתית.

"אני מבקש מנפתלי בנט ומהבית היהודי לחשוף את ההבנות הסודיות בנושא שמירת הסטטוס קוו, אליהם הגיעו בימים האחרונים מול מפלגת יש עתיד", כך קורא חבר-הכנסת מאיר פרוש, בשיחה עם "כיכר השבת".

לדברי פרוש, "אמנם לציבור החרדי כבר אין ציפיות גדולות מהם, אבל אני חושב שגם רבים בציבור הדתי לאומי המקפידים על קלה כבחמורה, מעוניינים לדעת האם ישנם איזה שהן הבנות סודיות בין המפלגות שעלולות להביא לשבירת הסטטוס קוו ולפגוע בחיי הדת במדינת ישראל".

"זכותם של מצביעי הבית היהודי לדעת מה דעת המפלגה בנושא תחבורה ציבורית בשבת והאם יש איזה שהוא סיכוי לפשרה בערך הקדוש הזה אל מול לפיד וחבריו", אומר פרוש ומוסיף כי "זכותם של אנשי הציונות הדתית לדעת האם יש הסכמה שבשתיקה בין המפלגות שמטרתה לגבש הקלות מרחיקות לכת בנושאי הגיור. מה דעת מנהיגי המפלגה בנושאי השמירה על הכשרות, חוק השבות ונושאים נוספים הנוגעים לחיי היהדות כאן בארץ".

פרוש מוסיף ואומר כי "בציבור החרדי ובציבור הדתי לאומי יש הרגשה שמישהו מנסה להסתיר מהם משהו וכי ראשי המפלגה מתחמקים ממתן תשובות ברורות בנושא, ואני חושב שראוי שישמיעו את קולם הברור בנושאים החשובים הללו הנוגעים לנשמתה של האומה".

בכירים נוספים ב'יהדות התורה' אומרים ל"כיכר השבת" כי "יש הרגשה שמתחת לפני השולחן הושגו הבנות שקטות מרחיקות לכת במגוון נושאים בתחומי הפרהסיה היהודית במדינה בין מפלגת יש עתיד בראשות יאיר לפיד למפלגת הבית היהודי בראשות נפתלי בנט וכי בשתי המפלגות מנסים להתחמק ממתן תשובות ברורות בנושא".

"לא ניתן להמשיך 'לטשטש' את הדברים", אומרים ביהדות התורה ודורשים מהם להצהיר מפורשות האם הם דואגים לחיי הדת ולשמירת הסטטוס קוו או שהם 'נכנעו' ללפיד וחבריו בכל הנושאים ומוכנים לאשר פשרות מרחיקות לכת שאינן מקובלות אף על רובם של אנשי הציבור הציוני-דתי הנאמנים למסורת היהודית.

ממפלגת "הבית היהודי" נמסר בתגובה כי "כפי שהבטחנו, נשמור על עולם התורה בין אם החרדים יהיו בקואליציה ובין אם באופוזיציה".