אאא

ח"כ מאיר פרוש (יהדות התורה), מצהיר היום כי אם האדמורי"ם יורו, ילדיו ילכו למאחורי סורג ובריח, ולא יתגייסו לצה"ל.

במסגרת נאום שנשא פרוש במליאת הכנסת אמר: "אני באמת יוצא מתוך הנחה שאתם לא עושים עכשיו את החקיקה לפגוע במוסדות חינוך שהילדים שההורים שלהם לומדים ולא עובדים, אתם עושים את זה סתם כדי להרעיב את אותם ילדים, אלא כדי לשנות את ההתנהלות של ההורים הלומדים. אז למה לא לאמץ את הצעת החוק הזו?"

"אני רוצה כן לומר משפט" הוסיף פרוש: "ואני רוצה כאן, דווקא כשיש נוכחות רבה של חברי כנסת, לומר לכם: אתמול ועדת פרי, בראשותך השר פרי, העברתם לממשלה שתדון ביום ראשון כנראה על הצעת חוק שהכותרת שלה היא בעצם לראשונה, לאחר 65 שנה, רק 1,800 תלמידים שלומדים בישיבה או בכוללים יזכו לדחייה של הצבא. גם הם באיזושהי דרך של כפייה לראשונה".

פרוש הסביר מה יקרה עם ילדיו במידה ותהיה כפייה: "אני אבא ל-12 ילדים אבל בבית יש לי עדיין שני ילדים – אחד בן 18 וחודשיים ואחד בן 16 וארבעה חודשים. אני אומר לכם, גם אם יעבירו כאן בכנסת חוק, הם ישמעו למה שראשי הישיבות יגידו להם, הם ישמעו למה שהאדמו"רים יגידו להם".

פרוש הוסיף והצהיר: "הם ילכו, הילדים שלי, אני אומר לכם, הילדים שלי ישמעו לרבנים – הם ילכו לכלא, ואתם לא תצליחו בשום פנים ואופן לפגוע בתלמיד אחד באותם מוסדות שהתלמידים לומדים".