אאא

בעוד מרבית מחברי הכנסת החרדיים (מלבד ח"כ יעקב ליצמן שהודיע על תמיכתו ברבלין) עוד לא הודיעו על הכרעתם הסופית בנוגע לאופן הצבעתם בבחירות לנשיאות המדינה, הולכת וגוברת ההערכה בסיעת יהדות התורה כי ח"כ מאיר פרוש יעדיף שלא לקחת חלק בבחירות ולהימנע בהצבעה שתתקיים השבוע.

רמז עבה לקראת הכרעה זו ניתן היה לראות במוסף השבת של עיתון המבשר שנשא את הכותרת המפתיעה: "ההימנעות", כאשר לאורך כל הכתבה הובאו מסמכים היסטוריים מארכיון מרכז אגודת ישראל בירושלים (שבשליטת פרוש) המוכיחים כי בעבר הורו גדולי ישראל ובראשם הגאון הגדול רבי אהרון קוטלר להימנע מהצבעה בבחירות לנשיאות.

גורמים בכירים ב"יהדות התורה" מעריכים כי הדבר מרמז על עמדתו של פרוש גם בנוגע לבחירות הנוכחיות כאשר הוא מעדיף לעמוד על הגדר ולא לצדד במועמד זה או אחר.

"אין לנו כלום מהבחירות לנשיאות, בכלל כל ההשתתפות זה רק עניין של ׳בדיעבד׳ בשל הצורך להועיל לעולם התורה אולם במקרה דנן אין בכך כל תועלת ומדובר בתפקיד ייצוגי גרידא, שאינו תורם במאומה כך שאין צורך להשתתף בהצבעה".

פרוש עצמו, שמוביל את ההימנעות מהשתתפות בבחירות בכסות אידיאולוגית, צפוי להימנע מהן מסיבות אחרות - חתונת חצר ויז'ניץ שתיערך במונסי שבארצות הברית ביום שלישי, ובה הוא צפוי להשתתף.

הכתבה ב"המבשר". סריקה
הכתבה ב"המבשר". סריקה