אאא

תשובת המדינה לעתירה לבג"ץ של משפחות שני המרצחים שביצעו את הטבח הנורא בבית הכנסת של קהילת "בני תורה" בהר נוף, חושפת פרטים חדשים על הטבח הנורא.

מתשוב המדינה עולה כי השניים הגיעו לבית הכנסת בשכונת הר נוף ברכב סקודה. לאחר שהחנו אותו, הם צעדו לעבר גן משחקים באזור בית הכנסת והמתינו עד שהוא התמלא במתפללים.

בשעה 6:55, לקראת סיומה של תפילת 'שמונה עשרה', נכנסו המחבלים לבית הכנסת. אחד המחבלים החל לירות באקדח לעבר המתפללים והמחבל השני החל לשסף אותם באמצעות סכיני קצבים. בשעה 7:01 הוזעקה המשטרה על ידי אחד המתפללים שהצליח לברוח מהזירה.

עוד עולה מתשובת המדינה כי השוטרים הגיעו לזירת האירוע בשעה 7:08, שבע דקות לאחר מכן. בשלב מסוים יצא אחד המחבלים עם סכין אל מחוץ לבית הכנסת, ונורה על ידי השוטרים. לאחר מכן יצא גם המחבל השני וככל הנראה לאחר קרב יריות עם השוטרים גם הוא נורה.

חשיפת הפרטים כאמור מגיעה בתשובת המדינה לעתירת משפחות המרצחים לבג"ץ זאת במטרה למנוע את הריסת בתי המחבלים, רסאן אבו ג'מאל ועודיי אבו ג'מאל מהכפר ג'בל מוכבר.

המדינה בתשובתה טוענת כי יש להרוס את הבתים כדי להביא להרתעה בתקופה מרובה בפיגועים. "תיאור יבש של אירוע נפשע, מתוכנן היטב בידי המחבלים, שבו ביקשו המחבלים את נפשם של מתפללים בתוככי מקום קדוש, טבח אכזרי שהביא למותם של ארבעה אזרחים ושוטר חפים מפשע, ולפציעתם של נוספים" נכתב בתשובת המדינה.