אאא

הפריימריז המתוחים בקדימה מגיעים לישורת האחרונה: מחר תבחר המפלגה את המנהיג שיוביל אותה לבחירות הבאות, אחרי חודשים ארוכים של עימותים, עצרות בחירות וקרב על כל מתפקד.

האם זו תיהיה יו"ר המפלגה ציפי לבני או דווקא המתחרה העיקש שאול מופז שבסיבוב הקודם הפסיד על חודם של מאות קולות.

המעורבות החרדית והשפעתה האפשרית על תוצאות הבחירות במפלגת האופוזיציה עמוקה מאוד. בשנים האחרונות התפקדו לקדימה מאות חרדים שמחר ייצאו להצביע ועלולים להכריע מי ישמש כיו"ר המפלגה.

על פי ההערכות, רוב המתפקדים החרדים צפויים לבחור בשאול מופז הנחשב לאוהד יותר את הציבור החרדי ואף מקורב בעצמו למסורת ונראה רבות בבתי גדולי תורה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לעומת זאת, גם ללבני ישנם תומכים לא מעטים בקרב החרדים, על רקע האכזבה ממופז בעקבות ביטול חוק טל. כזכור מופז שהינו רמטכ"ל לשעבר התבטא נגד החוק וברך על ביטולו בטענה כי אינו שוויוני.

מתפקד חרדי הסביר כי גם לבני לא תמכה בחוק טל, אך ממנה הציפיות היו נמוכות מלכתחילה. "צריך לזכור", מוסיף המתפקד, "שגם ציפי לבני מקורבת לרבנים רבים ואף באה לנחם בביתו של הבבא אלעזר זצ"ל בבאר-שבע".

למרות שמופז נהנה ממומנטום משמעותי בחודשים האחרונים, איש אינו מוכן להמר נגד לבני שניצחה גם בפעם הקודמת את הבחירות לראשות המפלגה. הקרב צמוד, והמתפקדים החרדים נחשבים לכוח מרכזי במפלגה ועשויים להכריע את גורל הבחירות וזהות המנצח או המנצחת.