אאא

השר יעקב פרי, שעמד ראש הוועדה שניסחה את רפורמת השוויון בנטל שמטרתה - גיוס חרדים לצה"ל, מתייחס היום לרפורמה שתעלה מחר לדיון ולאישור הממשלה, וכינה את עולם הישיבות כ"עיוות שגדל והתעצם", לא פחות. 

"לאחר יותר מחודשיים של עבודה אינטנסיבית, אגיש מחר לאישור הממשלה ו-ועדת השרים לענייני חקיקה את רפורמת הגיוס הכוללת את חוק הגיוס החדש וחוק השירות האזרחי" כתב פרי בחשבון הפייסבוק שלו. 

פרי פרט מה תכלול ההצעה: "הצעת חוק לתיקון חוק שירות ביטחון הכוללת, לראשונה, הסדרה של שירותם של תלמידי הישיבות באותו החוק בו מוסדר שירותם הצבאי של כלל אזרחי מדינת ישראל"

הוא הוסיף ופרט: "הצעת חוק שירות אזרחי למי שנדחה שירותו הצבאי – המסדירה את שירותם האזרחי של תלמידי הישיבות, תוך קביעת מסלולים ממושכים ומשמעותיים יותר מאלו שהיו נהוגים עד כה, שיכלול לראשונה גם מסלול שירות אזרחי ביטחוני".

פרי, הצליח לקומם גולשים חרדיים רבים, כאשר כינה את עולם הישיבות הזוכה לפטור מצה"ל במילים 'עיוות', לדבריו: "לאחר אישור הממשלה יועברו החוקים להמשך חקיקה והצבעה בכנסת - אני מבין את המתח הרב הקיים בחברה החרדית, אך עם זאת על כולם להבין כי את העיוות שהלך והתעצם ב65 השנים האחרונות חייבים לשנות ועכשיו".

ב'דוסים' - פרויקט ההסברה החרדי ברשת, הגיבו לדבריו של פרי וכתבו בעמוד הפייסבוק שלו: "יש רק אדם אחד במדינת ישראל שיכול להגדיר את ההתפתחות הרוחנית של העם "עיוות".

"יש צורך להצטייד במידה גדושה של נבערות וציניות כדי להגדיר פריחה מבורכת זו "עיוות", אנו מבקשים להזכיר כי הדברים נאמרו על ידי שר מכהן במדינת ישראל. אין ספק כי התבטאות אומללה זו מעידה על המקום ממנו השר רואה את הסוגיה, אין הוא משכיל להבין כלל את הצד השני, הערכי, המוסרי, האינטלקטואלי בסוגיה, כפי שמשתקף גם מהמלצותיו הדרקוניות וחסרות ההבנה בנושא".

 (צילום: פלאש 90)
צילום מסך 

"הכרזתם על תלמידי החכמים במדינת היהודים כ"עבריינים" הינה שערורייתית בקנה מידה לאומי, אשר אין צורך להיות חרדי או תלמיד ישיבה בכדי להבין אותה".

לסיום קראו חברי פרויקט ההסברה לפרי לחזור בו מדבריו: "אנו קוראים לכבוד השר לחזור בו לאלתר מהתבטאות זו ולהתנצל בפני אותם אברכים אשר הקריבו את חייהם למען לימוד ושימור התורה, ללא קשר לעצם הגשת החוק יהיה אשר יהיה".