אאא

פרסום ראשון: חבר-הכנסת יעקב ליצמן נפגש עם יו"ר 'הבית היהודי' השר נפתלי בנט ושוחח עמו בנושא מימון המשפחתונים.

ל"כיכר השבת" נודע כי ח"כ ליצמן הגיע אתמול (שני) ללשכתו של יו"ר הבית היהודי ושר הכלכלה נפתלי בנט בכדי לדון בנושא הסיוע במימון המשפחתונים ומעונות יום.

בשבועות האחרונים הוציאו משרד הכלכלה תקנות חדשות המונעות מנשים חרדיות סיוע במימון משפחתונים ומעונות יום, ליצמן ניסה לרכך את בנט ולבטל או לפחות למזער את ההשלכות למשפחות החרדיות בעקבות התקנות.

לפני כשבועיים תקף ח"כ אורי מקלב את בנט בנושא המעונות ואמר: "ההתעמרות של שר הכלכלה באמהות עובדות וקביעת קריטריונים שאינם הגיוניים ועל ידי כך למנוע מנשים עובדות את השתתפות המשרד במעונות יום ובמשפחתונים, מביאה לכך שכל המשכורת שלה הולכת למימון מעונות לילדים. מעניין שבזה משרד הכלכלה אינו מפעיל שיקול דעת הגיוני כפי שהוא מפעיל בסוגיות זניחות".

לדברי מקלב, מדובר בקביעה לפיה על אב המשפחה לעבוד לפחות 10 שעות בשבוע. בעבר, כל עוד אברכי הכוללים הוכרו ככאלה, לא נדרש משרד הכלכלה לקריטריון המדובר. אלא שעל פי הדרישה החדשה, כיוון שמעמדם של האברכים שונה כמי שקיבלו פטור משירות צבאי, הרי שמשרד הכלכלה הכריז כי רבות ממשפחות האברכים אינן עומדות בקריטריונים הזכאים להשתתפות במעונות ובמשפחתונים כפי שהיה עד כה. למרות כל הפניות בנושא, שר הכלכלה עדיין מתעלם מהאברכים ובני משפחותיהם, דבר אשר יש לו השלכה משמעותית.

בלשכת ליצמן ובנט אשרו את דבר הפגישה.