אאא

היום חתם נשיא המדינה מר שמעון פרס ביקור מדיני מיוחד ברוסיה, במסגרתו נפגש עם נשיא המדינה דימטרי מדבדב, כחלק מהידוק היחסים בין שתי המדינות.

בצעד נדיר התקבל הנשיא לפגישה מיוחדת עם הנשיא מדבדב באחוזת הנופש שלו בעיירה סוצ´י, מקום בו נופשי עשירי רוסיה וצמרת הממשל. האירוח במקום על ידי הנשיא לצרכים מדיניים, שמור למקרים נדירים ויוצאי דופן במיוחד, המוכיחים את החשיבות הגדולה שרואה רוסיה במפגש זה עם הנשיא הישראלי.

בתום ביקורו המדיני אצל מדבדב, נפגש עם מר פרס שליח חב"ד ורב העיר סוצ´י, הרב אריה איידעלקאפ.

הרב סיפר לנשיא על החיים היהודיים ותנופת הפעילות בעיר והאיזור כולו, הנעשית בתמיכת איגוד הקהילות היהודיות בחבר העמים בנשיאותו של איש העסקים ר´ לוי לבייב.

הנשיא הביע התעניינות רבה בנעשה והרב איידעלקאפ סיפר לפרס על הבניין הגדול והמפואר העומד לקום בקרוב בעיר, עבור יהודי המקום ואלפי התיירים המבקרים בו מידי שנה לצרכי חופשה ועסקים.

בתגובה לסקירה על הפעילות אמר הנשיא לרב איידעלקאפ כי הוא מתפעל ומתרגש עמוקות לשמוע על העשייה היהודית בסוצ´י. "חיממתם את ליבי. אתם עושים עבודת קודש. נפגשתי מאות שליחים של חב"ד בירושלים, במסגרת הכנס הגדול שהתקיים לפני מספר חודשים, כנס מרגש שלא יוצא מזכרוני", אמר הנשיא.

פרס סיפר על הפגישה עם הנשיא מדבדב בה הודה לו על התמיכה ביהודי רוסיה ויהדות רוסיה.

במפגש עם הנשיא נכחה גם שגרירת רוסיה אנה עזרי, נציגי השלטון המקומי, ראש העיר ונציגות הקהילה היהודית שסיפרו לנשיא על התחייה היהודית הגדולה ברוסיה המתבצעת בשנים האחרונות.

המשלחת בראשות הרב ליוותה את הנשיא עד עלייתו למטוס וחזרתו מהביקור הממלכתי.