אאא

תקיפת החיילים החרדים: נשיא המדינה שמעון פרס, נפגש היום (ראשון) עם חיילים חרדים שחלקם הותקפו לטענתם בצורה מילולית או פיזית בשכונות החרדיות.  

בפתח הפגישה חיזק פרס את חיילים החרדים ואמר: "בשם כל עם ישראל אני רוצה לומר כי כל העם גאה בכם, כל אחד מכם קיבל החלטה אישית אמיצה בהתגייסותכם לצבא, והיא להיות חרד לגורל עם ישראל באומץ לב, אתם שליחי מצווה - זוהי מצווה להגן על עמינו - אף אחד לא יעשה זאת במקומנו".

בהתייחסות לאלימות המופנת לכאורה כלפי החיילים החרדים מצד קיצונים אמר פרס: "האלימות נוגדת את היהדות ונוגדת את עשרת הדברות, כשם שלא נשלים עם מלחמה אנו לא נשלים עם אלימות, עשרת הדיברות מאחדות את עמנו ב'עשה' ו'אל תעשה', ואני מקווה כי כולם יתאחדו סביב עקרונות, לא ירשו אלימות ויגבירו אחדות ושלום בעם".

פרס פנה לראשי הקהילה החרדית והרבנים ואמר: "אני קורא לראשי מחנה החרדים להתגאות בחיילים החרדים כשם שאנו מתגאים בכם. אנשים אחים אנחנו- עם אחד ולא שניים. אין סתירה בין אמונתם לאמונתכם. עלינו להתגאות בכם לא כי אנו שואפי קרבות, אלא כי רודפי שלום אנו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אחד החיילים לפרס: "שמח על שירותי בצה"ל"

ב', אחד החיילים החרדים שהשתתף במפגש ומשרת בחיל המודיעין אמר: "כבוד הנשיא אני שמח על שירותי בצה"ל כיון ותפקידנו במודיעין הוא להיות העיניים של החיילים ואנו שומרים על נפשם- זוהי משימה חשובה. יחד עם זאת, איני שוכח את לימוד התורה. יש בי תחושת שליחות עמוקה ואני שמח על שאני בצבא, אך חוויתי איומים קשים עלי ועל אשתי, שהביאו לכך שפחדה לצאת מביתנו".

י', גם כן חייל חרדי שהשתתף במפגש ומשרת בפיקוד מרכז אמר: "כבוד הנשיא - תמיכתך ותמיכת המדינה בנו חשובה לנו ביותר שכן איננו זוכים לתמיכה רבה במגזר שלנו. אני הותקפתי בשבוע שעבר בעודי הולך ברחוב, ולצערי היום מצטרפים להתקפות הקיצונית גם פלגים בציבור החרדי שהיו מתונים בעבר. אנו מקווים כי תופעות אלו יפסקו ונזכה לתמיכה".

בתוך כך, חייל דתי טען הצהריים כי הותקף על ידי קיצונים בשכונת בית ישראל בירושלים, המותקף לכאורה התלונן על כך במשטרה שפתחה בסריקות אחר התוקפים.