אאא

נשיא המדינה, שמעון פרס קיים ביקור תנחומים בבית משפחתו של החייל רב"ט נתנאל יהלומי שנהרג במהלך התקלות עם מחבלים בגבול מצרים, סמוך להר חריף.

"הכאב על האובדן שלכם הוא עצום. באתי אלכם, ערב יום כיפור, כדי לומר לכם, בשם כל העם עד כמה אנו גאים בבנכם וכואבים את כאבכם", אמר פרס, "בנכם, היה הראשון להשיב אש אל עבר המחבלים, אשר פעלו בשיטה שטנית וניצלו את האנושיות של חיילינו שהגישו מים לפליטים, כדי לרצוח ולפגוע בנו. בנכם הרג את המחבל הראשון באומץ לב ובמו ידיו, סיכל  פיגוע גדול והציל נפשות רבות בעם ישראל.

"ערב יום הכיפורים, נוכח כל העם בקידוש השם במובן העמוק, הנשגב והאמיתי ביותר", הוסיף פרס בהתרגשות, "בנכם ינק מילדותו את השליחות, את המסירות ואת אהבת הארץ. באתי בשם העם כולו להשתתף גם ביגון וגם בגאווה על סמל ומופת שהקדיש את חייו בחוכמה, בדעת, בדת ובמעשה ונתן את נשמתו בהגנת העם.

"נתנאל במותו הציל חיים רבים. הוא מסמל את עומק ההסטוריה והאמונה של העם היהודי. בנכם פעל מתוך הכרה פנימית עמוקה במסירות ושליחות ורוב חייו הצעירים הוקדשו להתנדבות. אנו עם מיוחד, חדור אמונה ושליחות . חזרנו לשורשינו אחרי 2000 שנות גלות ונתנאל נותן את המשמעות האמיתית של ציונות, של חזרה והגנה על ארצנו. ישראל היא סיפורו של האדם המאמין ומה שהפיק מתוכו והעניק לזולתו."


צילום: פלאש 90

הנשיא ביקש לשמוע על המשפחה ועל נתנאל ואבי המשפחה, שמואל סיפר לו: "אנחנו משפחה קרבית, לוחמת. למדתי בישיבת ההסדר ביבנה וגידלנו ילדים ברוח הציונות הדתית. בני, נתנאל למד בישיבת מיצפה יריחו והתחנך לערכי אהבת הארץ, שליחות ומסירות. נתנאל התנדב בסניף בני עקיבא של עולי אתיופיה בגדרה וגם בחופשות שהיו לו מצה"ל נסע לשם כדי להתנדב.

"הוא ישב ולמד תורה בחופשים והחזיק באפוד שלו את ספר הילכות הצבא. הוא התעקש ללכת לשירות קרבי למרות שהרכיב משקפיים וסבל מראייה לקוייה. נתנאל היה ילד מדהים. הוא חשב תמיד על האחרים וביטל עצמו בשבילם."

שמואל סיפר לנשיא על השיחה האחרונה המרגשת שקיים עם נתנאל : "בשיחתנו האחרונה הוא ביקש ממני סליחה ומחילה, ערב ראש השנה ואמרתי לו שגם אם ייקרא לפעילות ביום כיפור שיעשה את מה שנדרש ממנו".


צילום: פלאש 90

סמג"ד הגדוד בו שירת נתנאל עדכן את הנשיא פרס בפרטים מתחקיר האירוע  "החיילים התעשתו מיד כשהמחבלים תקפו והשיבו באש. נתנאל היה הראשון שהשיב באש, הרג מחבל ראשון ובמהלך הקרב לוחמת קרקל הרגה מחבל נוסף. המחבל השלישי התפוצץ ככל הניראה כשעליו חגורת נשק.

"אין ספק שניסו לבצע פיגוע בקנה מידה גדול ונמנע אסון חמור הרבה מכך הודות לגבורתו של נתנאל שירה ראשון. מצב החייל הפצוע משתפר לאחר שכדור נכנס לבטנו וייתכן שמחר כבר ישוחרר לביתו."

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הנשיא פנה בדבריו לאחיו הצעירים של נתנאל ואמר להם: "כולנו גאים באחיכם ובגבורתו. התרגשנו מתולדות חייו, מעומק אישיותו, ממסירותו ומהעובדה שהיה הראשון שהשיב אש במצב מסובך של חוסר ודאות בשטח, תחת כדורים שורקים וקבע את גורל הקרב כשהרג את המחבל הראשון".


צילום: פלאש 90

אמו של נתנאל, טובה, סיפרה לנשיא כי אחת הדמויות הנערצות על בנה היתה הרב לאו שסימל בעיניו את המציאות משואה לתקומה ובחר לצרף לדיסקית תמונה של הרב שנגעה לליבו.

"הדיסקית לצערנו נקברה יחד עם בננו כי היתה טבולה בדמו אבל היא מסמלת יותר מכל את תפישת עולמו", סיפרה האם.

אמו של נתנאל אמרה לנשיא בפרוס השנה החדשה "אנו מתפללים לשנת שלום וביטחה בארץ שלנו ותקווה שנתנאל יהיה החלל האחרון."