אאא

לא לומדים: בית משפט השלום בירושלים האריך היום (שני) את מעצרם של משה גולדשטיין ודוד שוסטר, בחשד שניהלו רשת ליבוא וסחר בסמים, וגייסו למשימתם חרדי נוסף. מעצרם הוארך עד ליום חמישי, ולפי המשטרה בימים הקרובים יוגש כנגדם כתב אישום בעבירות יבוא וסחר סמים.

ראשיתו של הסיפור לפני חודש ימים כאשר תושב הארץ, שמעון בניטה נקרא לברזיל על-ידי מנהלי רשת הסחר בסמים, דוד שוסטר (43), תושב העיר בית שמש ומשה גולדשטיין (27) מירושלים, וגוייס למשימת בלדרות. משימתו הייתה להעביר את הסמים מברזיל לאוסטרליה, שם אמורים היו השניים להיפגש עמו על מנת להפיץ את הסמים.

עם הגעתו לברזיל, חבר אליו ספק הסמים במלון והעביר לידיו את הסמים במשקל כולל של 6 ק"ג שהוסלקו בשיטה מתוחכמת; הסם מסוג קוקאין הועבר בתהליך בו האבקה הפכה לחומר מוצק, עוצבה במסגרת והוכנסה כדפנות קשיחות של שתי מזוודות נסיעה. על מנת לטשטש עקבות ולהסיר חשד רכשו עבורו כרטיס טיסה לצ'ילה ומשם לאוסטרליה.

שלושה ימים אחרי בואו לברזיל, שמעון בניטה נעצר על-ידי משטרת ברזיל רגע לפני עלייתו למטוס, כשבאמתחתו שתי מזוודות כשבכל אחת מהן 3 ק"ג של סם מסוג קוקאין. שווי הסמים מוערך בכ-2.5 מיליון שקלים.

באותה שעה, כוחות משטרה של ימ"ר ירושלים, עצרו את מנהלי הרשת, דוד שוסטר ומשה גולדשטיין שהכחישו בחקירתם את המיוחס להם. עם זאת החוקרים אספו ראיות נוספות כנגדם. משפטו של החשוד השלישי שמעון בניטה יתקיים בברזיל.