אאא

ישיבה משותפת שהתקיימה אמש (רביעי) בין המהנדס הבכיר רונן בראון עם מהנדס בית-החולים 'בריזלי' באשקלון מנחם סובול והאדריכל קימלמן, דנה בהצעות החלופיות שהועלו לבניית חדר המיון הממוגן מבלי לפגוע בקברים.

המנהדס בראון הציג את ארבעה החלופות, כאשר שתיים מתוכן מתייחסות לבניה בצד הדרומי, והשתיים האחרות מתייחסות לבניה בצד הצפוני, כאשר בכולם הוכח שמרחק ההליכה מחדרי הניתוח לא יעלה ואף קטן יותר מההצעה שהראשונה עליה הוחלט בישיבת הממשלה.

על-פי הדיווח של העיתונאי ישראל רוזנר בקול-חי, בראון ציין בפני הנוכחים כי בחלופת הבניה בצד הצפוני יהיה ניתן להגדיל את מכסת המיטות והגדלת מספר חדרי הניתוח, מה שיהווה שיפור רב לצרכי בית-החולים.

בכל מהלך הפגישה, מהנדסי ביה"ח טענו בפני מציעי החלופות כי ההצעות אינם ברי ביצוע, כאשר ביקשו להציג בפניהם הוכחות מקצועיות כי ההצעות ברי ביצוע בשיטות הקיימות כיום בשוק הבניה הישראלי, לא רצו המהנדסים לשמוע כלל לעומקן של ההצעות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לגבי ההצעה המדברת על הצד הצפוני, אמרו המהנדסים כי לא קיבלו כלל מנדט לדון ולשנות את התוכניות הקיימות, ובאשר לצד הדרומי לא הביעו כל התייחסות מאחר והמנדט שקבלו בענין החלופות האלטרנטיביות בצד דרום היתה רק במטרה לשמוע ולא להגיב.

התייחסות מבישה זו מוכיחה על המגמה של ראשי ביה"ח בסיוע לשכת ראש-הממשלה - המבקשים בכל מחיר לפגוע בקברים כדי למצוא חן בעיני התקשורת, לאחר שהוכח לעין כל שעם רצון טוב ניתן יהיה להתגבר על הבעיות בהקמת חדר המיון ללא פגיעה בקברי קדמונים.

גורמים באתרא קדישא העלו חשש בשיחה עם "כיכר השבת" כי בעזרת אנשי המשטרה ינסו לבצע מחטף בהריסת הקברים, וזאת על אף ההצעות שהוצעו, כאשר ישנה מטרה לפגוע בכל מחיר בקברים כשהטענה שזה צורך השעה לבניית חדר מיון הינה רק כסות עיניים.