אאא

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, דוד רוזן יגזור הבוקר (שלישי) את דינם של הנאשמים בפרשת הולילנד שהוגדרה כאחת מפרשות השחיתות החמורות בתחום הנדל"ן. בשעה 09:00 יכנס השופט רוזן אל אולם המשפט, וימסור את החלטתו.

המדינה ביקשה לגזור עונש מאסר משמעותי על ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט. בדיון הקודם בעניינו אמרו פרקליטי המדינה כי בכוונתם לדרוש שש שנות מאסר בפועל ואילו צוות ההגנה בראשות עו"ד אלי זוהר דרשו כי על המדינה להסתפק בעבודות שירות.

צפו בשידור חי מבית המשפט - באדיבות ynet:

מאיר רבין שהורשע בנתינת שוחד צפוי אף הוא לקבל עונש מאסר ממושך שיכול להגיע עד שש שנות מאסר, כך על-פי דרישת המדינה. פרקליטיו ביקשו שהעונש יומר בעבודות שירות.

באשר לסגן ראש עיריית ירושלים לשעבר, אלי שמחיוף, המדינה ביקשה לגזור עליו ארבע וחצי שנות מאסר ואילו פרקליטיו ביקשו מהשופט רוזן כי העונש יהיה הקל ביותר.

הפרקליטות ביקשה מהשופט דוד רוזן להטיל על הלל צ'רני לפחות תשע שנות מאסר ואילו על אורי שטרית ביקשה המדינה להטיל עונש בין שבע לתשע שנות מאסר. אביגדור קלני צפוי להיכנס לשמונה שנות מאסר בפועל. על דני דנקנר מבקש המדינה להטיל בין חמש לשמונה שנות מאסר.

מלבד עונשי המאסר מבקשת המדינה להטיל עושים כספיים כבדים הנעים בין מאות אלפי שקלים למיליוני שקלים.

גזר דינם של אורי לופליאנסקי ואברהם פיינר יינתן בעוד שבועיים ימים לאחר שהשופט רוזן קיבל את עמדת הפרקליטות לפיה השניים ייבדקו האם הם יכולים לשאת עונש מאסר לאור מצבם הבריאותי.

ביום חמישי יחל שלב הטיעונים לעונש כנגד שולה זקן לאחר שהשופט העדיף שגזר דינו של אולמרט לא יתבסס על טענותיה החדשות. רוזן לא צפוי לקבל את עסקת הטיעון שנחתמה בינה ובין הפרקליטות אלא אם כן יציגו הם טענות מבוססות שיכולים להרשיע את מר אולמרט.