אאא

ריגול בחצרות הבאבות: הפרקליטות הגישה כתב אישום כנגד וילי גולובאטי, שעבד במשך כמה שנים כאיש מחשבים בעמותות השייכות לרב יעקב איפרגן המכונה 'הרנטגן', לאחר שעל-פי החשד התחזה בכוונה תחילה בכדי להונות ולפגוע בפרטיותו של הרב ואנשיו.

לפי הדיווח ב-News1, בכתב האישום נאמר כי הנאשם היה למקורב לרב שנתן בו אמון מלא ואף הייתה לו גישה לכל מערכות המחשוב בביתו, כמו גם למכשירי הטלפון הנייחים והסלולריים של הרב עצמו ושל עובדיו. כמו כן גם למצלמות האבטחה והדוא"ל.

בסעיף הראשון בכתב האישום נטען, כי איש עסקים אלמוני ביקש להיפגש עם הרב כדי לקבל את ברכתו. הנאשם, כך על-פי החשד, טען בפניו כי הרב נמצא בחופשה - למרות שהטענה הינה בקשר יסודה, וזאת מפני שהבין ככל-הנראה כי האיש בעל ממון רב ועל-ידי קשירת קשר עימו אולי ירוויח כספים רבים.

אחרי אותה פגישה אקראית, יצר הנאשם קשר טלפוני ובחלקם אף התחזה לרב עצמו ויצר מצג שווא כאילו הרב עצמו מברכו. באחת השיחות אף הציג עצמו כרב, כך על-פי החשד, ונתן עצה עסקית לאותו איש עסקים רוסי. לאחר מכן ביקש איש העסקים להעביר כסף לרב והוא עצמו נטל אותה לידיו בטענות שונות. מדובר בסכום הנאמד על מאה וחמישים אלף דולר, ובכסף הזה רכש דירה באשדוד.

בכתב האישום מואשם מקורבו של הרב, בכך שלפי בקשת הרב עצמו הוא העתיק את תוכן הסלולרי האישי למחשב או לדיסק או-קי, ולאחר מכן העתיק אותם למכשירי סלולר אחרים שבבעלות הרב, אך בגמר העתקה-הדבקה הנאשם השאיר את המידע ברשותו ובהם השתמש מאוחר יותר.

בדרך הזו, כך לפי כתב האישום, העתיק הנאשם את המכתבים של מאמינים ששטחו בפני הרב את בעיותיהם ופירוט עסקיהם ואת תשובותיו. לרבות נושאים משפטיים. לא זו אף זו, העתיק הנאשם גם את המכתבים האישיים והמסרונים של העובדים לרב.