אאא

פשרה בליכוד: מועד הבחירות לוועידת נשיאות הליכוד יתקיים בתאריך י"ז בתמוז כמתוכנן, אך בפשרה שהושגה הבוקר (חמישי) סוכם כי הקלפי תיפתח באופן חריג עד השעה 23:00 בלילה, כשלוש שעות לאחר צאת הצום.

בתחילת השבוע דווח ב"כיכר השבת" כי הבחירות לוועידת נשיאות הליכוד נקבעו ליום י"ז בתמוז, בו נוהג העם היהודי להתאבל ולצום על תחילת פריצת חומות ירושלים, שהסתיימו בחורבן בית המקדש בט' באב.

יו"ר המטה החרדי בליכוד, יעקב וידר, פנה בתחילת השבוע לוועדת הבחירות המרכזית, בבקשה לשנות את מועד הבחירות לנשיאות כדי להתחשב בציבור שומר המסורת.

"כידוע, מדובר בצום קשה וממושך שרבים מאזרחי ישראל נוהגים לצום בו, ביניהם, כמובן גם חברי ועידת הליכוד", כתב וידר בפנייתו, "קביעת הבחירות במהלך הצום לא תאפשר לחברים רבים להשתתף בתהליך הדמוקרטי של הבחירות ותפגע קשות ברגשותיהם".

"כידוע, מדובר בצום קשה וממושך שרבים מאזרחי ישראל נוהגים לצום בו, ביניהם, כמובן גם חברי ועידת הליכוד. קביעת הבחירות במהלך הצום לא תאפשר לחברים רבים להשתתף בתהליך הדמוקרטי של הבחירות ותפגע קשות ברגשותיהם" כתב וידר.

למרות הפנייה, קבע השופט יהושע גרוס, יו"ר ועדת הבחירות המרכזית של הליכוד, כי "לא ניתן לשנות את המועד בהתחשב בזמן המצומצם שנותר".

המטה החרדי בליכוד פרסם בתגובה כי מדובר בהחלטה אומללה וחסרת רגישות. יו"ר המטה, יעקב וידר, הוסיף כי יפנה ליו"ר תנועת הליכוד, ראש הממשלה בנימין נתניהו, ויבקש את התערבותו הדחופה.

הבוקר, כאמור, הגיעו הצדדים לפשרה, לפיה, התאריך לא ישתנה, אך הקלפי תיפתח באופן חריג עד השעה 23:00 בלילה, כשלוש שעות לאחר צאת הצום.

יו"ר המטה החרדי בליכוד, יעקב וידר, מסר בתגובה: "סוף טוב, הכל טוב".