אאא

ראש עיריית פתח-תקווה עו"ד איציק ברוורמן חתם על הסכם קואליציוני עם סיעת ש"ס במועצת העיר. ההסכמים הקואליציונים נערכו בצל הקשר הטוב של ברוורמן עם אריאל בוסו יו"ר ש"ס בפתח תקווה לאחר שהאחרון איגד עבורו את מרבית החרדים שגרמו לניצחונו ברוב מוחץ.

על פי ההסכם, שאושר אתמול (שני) בישיבת מועצת העיר שהתכנסה במיוחד, יו"ר ש"ס אוריאל בוסו, ישמש כסגן ומ"מ ראש העיר וישמש כיו"ר בתפקידים הבאים: הועדה לתכנון ובנייה, המנהל הכללי, אגף הביטחון, אגף השכונות, המרכזים הקהילתיים, היחידה לפניות הציבור וישמש כחבר בכיר בתאגידים העירוניים, וחבר הוועדה המחוזית.

בנוסף, חברי הסיעה הרב אליהו גינת והרב אשר שוקר קיבלו את האגפים הבאים: יו״ר האגף לחינוך ותרבות תורניים, אגף מבנים ומבני דת, אגף הרווחה והבריאות, אגף קשרי תושבים לתרבות הדיור, סגנות במנהל הכספים וסגנות במשאבי אנוש. כמו כן ינהלו את הוועדות הבאות: ועדת הנחות בארנונה וועדת שמות והנצחה.

סיעת ש"ס קיבלה שלושה מנדטים במועצת העיר וכאמור השיגה את תמיכת מרבית החרדים בראש העיר הנבחר, ולכן עלתה השאלה מדוע חתמה על הסכם קואליציוני אחרי רוב הסיעות: "זה לא נקרא הרבה זמן", משיב יו"ר ש"ס בעיר בשיחה עם "כיכר השבת", לדבריו, "צריך לזכור שבעיר היה מערכת בחירות נוספת לראשות העיר ומשום כך סופרים את הימים שבועיים אחרי כולם. ראש העיר ברוורמן נכנס באופן רשמי לתפקידו רק ב-26 לנובמבר, לכן זו תקופת קצרה. זאת עיר מורכבת, צריך לזכור שישנן ערים שסיימו את הבחירות בסיבוב הראשון ועדיין לא הגיעו לקואליציה".

בוסו מציג הישג המשמעותי מבחינת היהדות החרדית בעיר עליו לא היה מוכן להתפשר לדבריו: "הדבר החשוב מבחינתו קודם כול הוא שראש העיר התחייב לשמור על הסטאטוס-קוו בכל הדברים החשובים, קרי חינוך, שבת ובנושאי דת, דברים שיקבעו בהסכמה על-ידי הרבנים הראשיים בעיר".

בקדנציה הקודמת כיהנו שני ראשי ערים, האחד התפטר והשני כיהן בה חודשים ספורים והובס בבחירות כשהתמודד פעם נוספת. בוסו סבור כי ש"ס בראשותו רשמה הישגיים משמעותיים יותר מהקדנציה החולפת: "אורי אוהד זאת לא תקופת אינדיקציה משום שהייתה זו תקופה של עשרה חודשים בלבד, הקדנציה הקודמת רשומה על איציק אוחיון, אבל בהחלט מדובר בהישגים משמעותיים הרבה יותר מהקדנציה הקודמת, אנחנו היום השותפים הבכירים בקואליציה הנוכחית".

ראש העיר, עו"ד איציק ברורמן אמר כי "הוא רואה בסיעת ש"ס ובעומד בראשה, אוריאל בוסו, שותפים בכירים ונאמנים לדרך ארוכה וזו הסיבה בגינה הפקיד בידיהם את האגפים והוועדות החשובים והרגישים בעיר. "בעבודה משותפת נקדם את העיר ונפעל לשירות התושבים", אמר ברורמן".

יו"ר תנועת ש"ס, אריה דרעי, בירך על חתימת ההסכם הקואליציוני ואמר כי "מדובר בהישג מרשים באחת מהערים החשובות בארץ. "נציגי ש"ס קיבלו תיקים ועמדות מפתח ועובדה זו תסייע בעדם לפעול ולעמוד לשירות תושבי העיר, כפי שעמדו בקדנציה החולפת, ביתר שאת וביתר עוז".