אאא

האם המחסום יישבר? במשך שנים רבות, סיעת 'יהדות התורה' בעיריית פתח-תקווה הצליחה להכניס מנדט אחד בלבד למועצת העיר, למרות שהציבור החרדי בעיר הלך וגדל. כעת, מנסה המפלגה לשבור את המחסום ולהצליח להכניס  שני נציגים למועצת העיר.

בראש הרשימה הוצב חבר המועצה הנוכחי אליהו ברוכי מטעם 'דגל התורה', ובמקום השני הוצב ישראל פרידמן מטעם 'אגודת ישראל'.

עוד בטרם הוגשו הרשימות, קיימה המפלגה עם ראשי הציבור בעיר ישיבות עבודה. צוות מטה ההסברה למד את השטח והכין סלוגן מקומי שיוביל את המערכה.

כדי לייעל את עבודת הבחירות, חולקו המשימות מראש בין האחראים. כך למשל, על מערך ההפצה והפרסום הופקד הרב חיים אהרון סטנייצקי, מנהל ת"ת 'שירת התורה' בעיר.

מיד לאחר חג הסוכות, נחנכו המטות במרכז העיר ובשכונת הדר גנים. הרב יעקב ורנר הופקד על המטה בהדר גנים, שם ישנם כ-2,200 קולות פוטנציאליים. הרב מנם בויער הופקד על המטרה בגני הדר, הרב יעקב גנזלר הופקד על המטה הכלל חסידי והרב יעקב כץ ינהל את המטה במרכז העיר.

במטה המרכזי בעיר הוחלט לפלח את 5,000 קולות היעד, אותם מקווים במפלגה להצליח ולהביא אל הקלפיות ויחד איתם להכניס שני נציגים לעירייה.

על הלוגיסטיקה, המיחשוב ואיסוף הנתונים הופקד בנימין דרוק, מטה הרכב הוא תחת ניהולו של ישראל אלטמן, על איוש הקלפיות אחראי אליהו קונצקי.

המסר שמוביל את הקמפיין של המפלגה הוא כי הגברת התמיכה ברשימה תסייע להגברת העשייה ולהרחבת הפעילות התורנית בעיר.

"התחושה היא כי ניתן להכפיל ולהגדיל את מספר הנציגים", אומרים במפלגה המקומית. האם אכן הם יצליחו בכך? בעוד קצת יותר משבועיים ימים, נדע. 

אליהו ברוכי
אליהו ברוכי
ישראל פרידמן (צילום: יעקב אלינסון)
ישראל פרידמן (צילום: יעקב אלינסון)