אאא

הבחירות לרשויות המקומיות: ראש עיריית אלעד לשעבר צביקה כהן העביר הבוקר (חמישי) את מגוריו לירושלים בכדי שיוכל להתמודד ברשימת ש"ס למעוצת העיר.

במהלך פגישתו עם יו"ר ש"ס אריה דרעי אתמול, הודיע כהן כי אין בכוונתו להתמודד על תפקיד ראש עיריית אלעד, דרעי שהיב בדילמה את מי להציב במקום השני ברשימה בירושלים הציע לכהן את התפקיד. כהן נענה לבקשה וישמש כסגן ראש עיריית ירושלים בשכר ומספר 2 ברשימה.

יצוין כי בתחילה דובר כי מי שיכהן במקום השני בירוששלים הוא מנכ"ל ש"ס נתי לסרי, אך ברגע האחרון דרעי מינה את כהן לתפקיד. טרם ברור מה הצעתו החדשה של דרעי ללסרי במקום הסגנות בירושלים.

כזכור, אתמול נפלה ההחלטה ואלי שמחיוף ימשיך לכהן בתפקיד יו"ר ש"ס בירושלים ויוצב במקום הראשון ברשימה, אך בעקבות המשפט המתנהל נגדו בתיק הולילנד הוא לא יוכל לכהן בתפקיד סגן ראש עיר בשכר, לכן את תפקיד סגן ראש העיר קיבל כהן שכאמור הבוקר העביר את כתובתו לעיר הבירה. 

בתוך כך, במקום השלישי צפוי להישאר שלמה ברסקה, למרות הכוונה הראשונית של דרעי להדיחו, וזאת בעקבות בקשתו של ראש ישיבת 'אור החיים' הגאון רבי ראובן אלבז, דרעי החליט להשאיר במקום השלישי בירושלים.

באשר ליתר המקומות ברשימה, דרעי החליט לדחות את ההחלטה לתחילת השבוע הבא וזאת בשל לוח הזמנים הצפוף שנוצר בעקבות הבחירות לראשות העיר אלעד.