אאא

שנה חדשה, הצלחה חדשה: היסטוריה בפתיחת שנת הלימודים ה'תשע"ה, שנפתחה הבוקר (שני) במוסדות החינוך ברחבי הארץ. לראשונה, כל התלמידות בירושלים, ספרדיות ואשכנזיות, שובצו בסמינרים המתאימים להם ובניגוד לשנים עברו, אף בת לא מתחילה את שנת הלימודים כשהיא ללא מקום לימודים.

ההצלחה, חסרת התקדים הזו, נזקפת לזכותו של מחזיק תיק החינוך בעיריית ירושלים, איש ש"ס צביקה כהן, שבעבודה קשה שנמשכה בכל החודשים האחרונים, הצליח לפתור את כל הבעיות ולשבץ את כל הבנות.

צביקה כהן, נפגש עם מנהלי הסמינרים, התחנן על נפשם של הבנות וכשזה לא עזר השתמש בכוחו ואיים בעצירת תקציבים. "במשמרת שלי לא תישאר ילדה בבית בגלל צבע עורה", הבהיר והצליח להכניע את המנהלים שהבינו מהר מאוד כי לפניהם עומד איש ציבור שבא להילחם ולא מתכוון להיכנע.

יש מי שאומר כי צביקה כהן הוא אחד ההישגים הבודדים שיו"ר ש"ס אריה דרעי מצליח להציג לציבור הספרדי מאז חזרתו לכס יו"ר ש"ס. בימים אלו, קו הטלפון של צביקה כהן תפוס כל הזמן בהורים שמתקשרים להודות בדמעות על העזרה.

 (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
צביקה כהן מקבל את ברכת הגר"ש כהן (צילום: שלומי כהן)
הגדלה

בשיחה עם "כיכר השבת", תוך כדי הסיור שהוא עורך הבוקר בין מוסדות החינוך, אומר לנו צביקה כהן:  "אני מברך את הקב"ה שנתן לנו סייעתא דשמיא גדולה, שנת הלימודים בירושלים נפתחה כמעט בצורה מסודרת, מלבד נקודות שאנחנו מטפלים בהם ברצף, נקודות טכניות".

במפתיע, בניגוד לכל פוליטיקאי אחר, כהן מסרב לקחת לעצמו את הקרדיט המגיע לו: "אני לא אוהב לזקוף לעצמי הצלחות, כל העבודה נעשתה בשיתוף פעולה עם כולם, בגיבוי ראש העיר, גיבוי חסר תקדים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ההצלחה שלך בשיבוץ בנות ספרדיות זה במוסדות ספרדים או אשכנזים, שאלנו את כהן שהגיב בזעם: "חד וחלק אני מוחה על המשפט הזה, כשאנו משבצים בנות אנחנו משבצים כל אחת לפי ערכה, יש צוות מקצועי שבודק את המשפחות והבנות, כל ילדה ששובצה, שובצה בדיוק לבית ספר המתאים לה".

 (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
תמיכה חסרת תקדים, עם ראש העיר ניר ברקת (צילום: ישי כהן)
הגדלה

מנהלי הסמינרים קבלו את הבנות בגלל שהם הבינו שהגיע הזמן לעצור את הגזענות או בגלל שהם פחדו מצביקה כהן?

"קודם כל אני מתרגש שהמנהלים קבלו את הבנות. אני מרגיש שראשי הסמינרים עשו מהלך בירושלים, הם שתפו פעולה, קרה פה משהו, לראשי הסמינרים ירד האסימון - ילדה שהיא תואמת זה לא משנה מוצאה, היא תתקבל".

"כשאתה מספר לי שכולם משבחים אותי זה כואב לי - איך זה שבשנת 2014 עדיין מתעסקים בנושא הזה. ראשי הסמינרים שתפו פעולה, הם הבינו שאנחנו נחרצים בנושא הזה", אומר צביקה כהן.