אאא

בפיגוע טרור משולב בדרום שהתרחש בצהריים (חמישי) נפגעו כ-25 בני אדם.

באחד האירועים פתחו מחבלים בירי לעבר אוטובוס אגד שנסע מבאר-שבע לאילת על כביש 12 שליד גבול מצרים, סמוך למחנה של עוצבת אדום של צה"ל. באירוע אחר בוצע ירי נ"ט לעבר רכב פרטי בו נסעו אזרחים. באירוע שלישי עלה סיור צבאי על מטען.

צוותים של מגן-דוד אדום הוזנקו למקום באמצעות אמבולנסים ומסוקים. מד"א הכריז על אירוע רב נפגעים באזור. חלק מהפצועים מטופלים במקום וחלקם הגדול פונה לבית החולים "יוספטל" באילת.

הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, עושה בשעה זו את דרכו אל זירת האירוע, בליווי מפקד פיקוד הדרום האלוף טל רוסו.

דובר צה"ל, תא"ל יואב (פולי) מרדכי, אמר כי הפיגועים בדרום הינם חלק מ"אירוע קשה ומורכב", במהלכם נפגעו חיילים ואזרחים. תא"ל מרדכי ביקש מהאזרחים שלא להגיע לכביש שבין אילת לעובדה.

מוקדם יותר, שר הביטחון אהוד ברק, קיים הערכת מצב עם בכירי צה"ל וגורמי ביטחון נוספים. השר ברק אמר כי "מדובר באירוע טרור חמור במספר מוקדים. האירוע משקף את החלשות האחיזה המצרית בסיני ואת התרחבות פעילות גורמי הטרור. מקור מעשי הטרור הוא בעזה ואנחנו נפעל נגדם במלוא הכוח והנחישות".

בשעה האחרונה צה"ל מזרים כוחות רבים לאזור הדרום, ביניהם גם יחידת הלוחמה בטרור לוט"ר אילת, מסוקים צבאיים וכוחות סיור הפועלים בגזרה. בשטח נוכח מפקד "עוצבת אדום", המפקד על הכוחות.