אאא

התרגשות בצה"ל: ספר-תורה חדש הוכנס השבוע לבית-הכנסת במחנה בר-לב, הבסיס המרכזי של זרוע היבשה באזור קסטינה. באירוע השתתפו בכירים רבים בזרוע היבשה, ובהם מפקד הזרוע האלוף סמי תורג'מן, רח"ט יבשה הנכנס תא"ל אורן אבמן, רח"ט תקשוב תא"ל אשר וולך, קתמ"ר וקהנ"ר.

בטקס סמלי רשמו הקצינים אותיות בספר, בעזרת סופר סת"ם, והשלימו את הפסוקים. מדובר בספר החמישי שנתרם לבית-הכנסת של מפקדת זרוע היבשה, מבנה חדש ושמור.

באתר צה"ל שסיקר את האירוע, נכתב כי פילנתרופים רבים מחליטים להוקיר את מערך היבשה של צה"ל דרך מתן ספרי-תורה. "בעוד חודש ייכנס הספר ה-200, היישר אל יחידת יהל"ם", מספר הרב הצבאי של זרוע היבשה, סא"ל יצחק בן-יוסף, "אנשים תורמים מהארץ ומהעולם, וכך אף פעם לא חסר".

הרבנות הצבאית בז"י חרתה על דגלה את הבאת ספרי הקודש לחיילים בשטח גם במצבי חירום כמו מלחמה. "כרב איו"ש אני זוכר שהיו חסרים הרבה ספרים", משתף סא"ל בן-יוסף. "בחומת מגן היינו צריכים להעביר ספרים רבים תחת אש, לעיתים תוך סכנת נפשות. במהלך עופרת יצוקה הוקמו בסביבות צאלים בתי כנסת לרווחת החיילים. אז היה מדובר במשהו קטן, אבל אנחנו מבינים שזה יכול להיות גדול מזה ועלינו להיערך לכל תרחיש".

האלוף סמי תורג'מן בירך: "אין צבא בעולם שמתקיים בו מה שמתרחש כאן. אנו יודעים שאי אפשר לבנות כוח בלי רוח. הכוח האמיתי הוא השילוב של השניים זה בזה. ספר התורה זה המסורת שלנו, כך אנו מכוונים שנים רבות קדימה".