אאא

במסגרת זאת מתוכננות צעדות לעבר ישראל ממדינות הגובלות עימה. אין ספק, אומר הגורם שבצעדות טמון פוטנציאל של אלימות, ואולי זה מה שהמארגנים רוצים שיהיה. אך צה"ל והמשטרה יעשו מאמץ רב כדי למנוע עימותים מיותרים.

ישראל נערכת לניסיונות של רבבות, שיגיעו מחר לגבולותיה, וינסו לחצותם, במסגרת מיזם "צעדת המיליון" שארגנו במשותף עשרות ארגונים ערביים ומוסלמיים בעולם יחד עם ארגוני שמאל, אנטי ישראליים בכמעט 80 מדינות על פני כדור הארץ כולו.

כמעט שנה שלמה שהמארגנים מכינים בחשאי את "צעדת המיליון" האמורה לצאת מחר לדרכה, כשיעדה חציית גדרות הגבול עם ישראל. צה"ל כבר הונחה בידי הדרג המדיני כי "אין מעבר בכל מחיר", ועם זאת הקצונה הבכירה תעשה הכול כדי לבלום את החיילים בשטח מלחיצה מהירה על ההדק. 

במהלך השבוע האחרון התקיימו במסגרת פורום ההיערכות שהקים צה"ל יחד עם גופי בטחון אחרים והמשטרה, דיונים ארוכים שבהם נקבעו כללי ההיערכות לקראת כל התפתחות, כאשר הנחת היסוד היא שיש להתכונן לגרוע מכל, בתקווה שבסופו של דבר, האירועים יסתיימו בשלום.

תוכנית ל"אירוע קיצון"

צה"ל בנה לפיכך תוכנית ל"אירוע קיצון", כהגדרתו, ועתה ממתינים בצבא לראות איך בדיוק יהיו ההתפתחויות בשטח. החשש הוא בעיקר לאורך הגבול הצפוני, שם גם בעבר התרכזו מרבית המפגינים והצועדים, ולפחות פעמיים כבר הצליחו אלו לחצות את גדר המערכת ולחדור לשטחה הריבוני של מדינת ישראל. 

לכל המקומות שיש חשש לחדירת צועדי שמאל וערבים, הופנו מבעוד יום כוחות צבא ומשטרה גדולים המצוידים באמצעים לפיזור הפגנות. ההנחיה היא לירות מעל לראשי האנשים כדי להרחיקם, ולהשתמש בכדורים חיים רק אם נפרצה גדר הגבול ויש חשש למעבר המוני לשטח ישראל. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מארגני צעדת המחאה, המבקשים להשיב למוקד התודעה העולמי את הסכסוך הישראלי פלשתיני, שלתחושתם נדחק הצידה מאז עליית הסוגיה האיראנית לראש, בחר ב-30 במרץ, למימוש צעדותיהם, שכן יום זה נקבע כבר לפני שני עשורים כמועד שבו מציין העולם הערבי את "יום האדמה", המסמל מבחינתם את הפגיעה של ישראל באדמותיהם של  ערביי ישראל. 

הבוגדים מצטרפים 

ואכן, גם אלפים רבים מקרב אזרחי ישראל הערביים, מתכוונים להשתתף באירועים באמצעות עצרות עם גדולות וצעדות שיערכו ביישובי הצפון ובנגב.

הרשות הפלשתיני קראה לאנשיה לצאת לרחובות ולקחת חלק באירועים שונים שהיא מארגנת, לאורך אזורי החיכוך עם כוחות צה"ל וההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון.

גורם ישראלי בכיר אמר היום ל"כיכר השבת" כי הארגונים השותפים למתקפת הדה-לגיטימציה מבקשים לאתגר את מדינת ישראל ולזכות במרב תשומת הלב התקשורתית.