אאא

צה"ל אישר הערב (שלישי) שרקטה שנורתה מכיוון רצועת עזה לעבר ישראל נפלה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול, זאת לראשונה מאז הסתיים מבצע "צוק איתן" לפני כשלושה שבועות. לא דווח על נפגעים או על נזק. לא נשמעה אזעקה טרם הירי.

ארגון הטרור חמאס הוציא הודעה רשמית, בה נאמר כי הארגון לא אחראי לירי לעבר ישראל. "לא ירינו לעבר ישראל. אנחנו עדיין מחוייבים להסכם הפסקת האש" אמרו בארגון.

כזכור, מוקדם יותר היום דיווחו תושבים באזור עוטף עזה על רקטה שהתפוצצה בשטח ישראל, סמוך לגבול הרצועה. על פי הדיווחים, לא היו נפגעים או נזק.

כאמור, הדיווחים הגיעו מתושבים באזור הדרום, כמו גם מגורמי ביטחון באזור. על פי הדיווחים, הרקטה נורתה מרצועת עזה סמוך לשעה 18:25 והתפוצצה בשטח פתוח בצד הישראלי, סמוך לגדר מול קיבוץ במועצה האזורית אשכול.

בצה"ל אמרו אז כי הנושא נמצא בבדיקה. כאמור, כעת, לאחר הבדיקה, אישרו בצה"ל כי אכן נורתה רקטה מכיוון הרצועה לעבר שטח ישראל. בישראל עדיין לא מגיבים באופן רשמי בנוגע לתגובה של צה"ל, אם תהיה, לירי הרקטה.

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בסיום המבצע כי במידה והירי לעבר ישראל יימשך, אפילו באמצעות ירי רקטה אחת, ישראל תגיב בעוצמה גדולה כנגד ארגוני הטרור ברצועה. כעת ממתינים בישראל לראות כיצד יגיב הדרג המדיני והצבאי לירי מכיוון הרצועה.

אמש נשמעה אזעקה במספר יישובים במועצה האזורית חוף אשקלון, אך לא נשמעו הדי פיצוצים. כעבור זמן קצר הודיע דובר צה"ל כי מדובר באזעקת שווא.

מוקדם יותר היום התייחס שר הביטחון משה (בוגי) יעלון לאפשרות של חידוש הירי מעזה לעבר ישראל. לדבריו, "אין סימנים שהאש מהרצועה תחודש בסוף החודש, עם או בלי חידוש שיחות ההסדרה בקהיר".

לדברי יעלון, "אנחנו פועלים לייצב את המציאות בשטח עם הגדלת שטח הדיג לשישה מיילים והגדלת הכנסת המשאיות דרך מעבר כרם שלום מ-250 ביום בממוצע ל-380 משאיות בממוצע ביום כעת".