אאא

הפולמוס התקשורתי סביב "הדרת נשים" - גורם להקשחת עמדות בצה"ל. הרב הצבאי הראשי, תא"ל הרב רפי פרץ, כינס אתמול (ראשון) בהוראת הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ, את כלל הרבנים הצבאיים בצה"ל, לשיחת הבהרת נהלים בעקבות מקרים של הדרת נשים מהמרחב הציבורי בישראל.

"אין ולא תהיה הדרת נשים בצה"ל. דווקא מאיתנו, מי שיודעים את חשיבות כבודה של האישה, לדאוג שהפולמוס הזה לא יחדור לשורותינו", צוטט הרבצ"ר באתר צה"ל.

עוד אמר תא"ל פרץ כי "אירועים של הדרת נשים שלא יעלו על הדעת, אין לייחס אותם לציבור שלם ויקר". הוא הבהיר כי הרבנים הצבאיים ניצבים "כחלק מחזית המאבק" ובהתאם לכך עליהם "למנוע תופעות של הדרת נשים בצה"ל, כחלק מהאחריות הרחבה של אחדות השורות". הרבצ"ר הדגיש כי "צו השעה הוא אהבת ישראל ואחדות השורות. זהו הצו החשוב ביותר שאני רואה בעת הזו. זו השורה הראשונה והתחתונה בדבריי".

על סוגיית שירת נשים - משם פרצה הסערה האחרונה, הדגיש הרבצ"ר את הנחיות הרמטכ"ל, לפיה אין הדרת נשים בצה"ל ובכל הטקסים הרשמיים חלה חובת נוכחות מחייבת של כלל החיילים. באירועי הווי, שאינם נושאים אופן צבאי, ישנו שיקול דעת שנותן למפקדים. "מחובתנו הגדולה לעמוד בצמתים מרכזיים ברגישות גדולה בעת הזו, לזהות מוקדי חיכוך מראש ולהיות שם על מנת לסייע לחיילות, לחיילים ולמפקדים", הוסיף הרבצ"ר, שקרא לרבני הפיקודים "לקחת יותר אחריות בעת הזו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

על פי החלטת הרמטכ"ל, אמר הרב הצבאי, מרצים חיצוניים המוזמנים על ידם להרצאות בתוך צה"ל, שומרים על אחדות השורות והמסר.

"מי שלא מבין את השפה ואת המסר של הרבצ"ר, לא יכול לדבר בפני חיילי צה"ל. כל כניסה של גורם רבני לא צבאי לצה"ל, בעת הזו  - עוברת דרכי באופן אישי", קבע תא"ל הרב פרץ, שהבהיר כי "הרבנים הצבאיים צריכים אחראיות וזהירות גדולה, כלפי מי יקבל את הזכות לדבר בפני חיילי צה"ל".

עוד הוסיף הרב פרץ: "אנחנו רבנות של כולם, זה בראש החזון שלנו. אנו נושאי הכלים של מדינת ישראל וצה"ל וזהו כבוד גדול להיות בתפקיד הזה בדור התקומה", סיכם הרבצ"ר, שהוסיף וקרא לרבנים "לפעול במלא המרץ לאחדות השורות. אסור לנו לעמוד מנגד".