אאא

אלפי יהודים צפויים לעלות מחרתיים (יום שלישי) בחצות הלילה לקברי אלעזר ואיתמר בני אהרן הכהן בעוורתא שבשומרון. לרגל הילולת

"אלעזר בן אהרן הכהן" שתחול ביום שלישי בלילה אור לא´ במנחם אב. אז צפויים להגיע המונים לציון הקדוש השוכן בכפר עוורתא (מזרחית לשכם) בסמוך לישוב איתמר שבשומרון.

אחרי לחץ כבד החליטו בצה"ל שעדיף לאפשר הגעה מסודרת לעוורתא שבשטחים על פני סגירת המעבר המביא לחדירות של יחידים וקבוצות, תוך סיכון חיי אדם.

העלייה למקום קבורתם של בני אהרן הכהן בכפר עוורתא נעשית כבר במשך שנים רבות כפי שמתאר ר´ יעקב שליח רבינו יחיאל מפאריש, מבעלי התוספות שביקר בארץ ישראל לפני כאלף שנה. בספרטו הוא מתאר "וכפר עוורתא לשמאל העולה לירושלים, ושם קברו של איתמר הכהן והוא מקום נאה מאוד..., ועל ההר השני לימין העולה לירושלים הוא קבר אלעזר בן אהרן הכהן והוא בנין מפואר מאוד"...

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בימים האחרונים התקיימה פגישת סיכום בין אנשי "אגודת יסוד עולם" המארגנים את העלייה לציון, לבין קציני החטיבה המרחבית שומרון שבפיקודו של מפקד החטיבה אלוף משנה איציק בר ובה סוכם על היערכות מיוחדת של כוחות הביטחון שיתנו אבטחה מקסימאלית להמוני המתפללים שיגיעו למקום. כמו כן סוכם לאפשר לבאים לפקוד גם את ציונו של "איתמר בן אהרן הכהן" הטמון בצדו האחר של הכפר.

הכניסה לכפר תתאפשר אך ורק בשעות הלילה באוטובוסים ממוגני ירי שיצאו בליווי צבאי מהחטיבה המרחבית שומרון - בה"ד 3. האוטובסים ייצאו בשעות 23.45 01.45 ו- 03.45. כמו כן תתקיים במקום תפילת ותיקין עם שחר היום.

"אגודת יסוד עולם" המארגנת את העלייה נערכת לקליטת ההמונים. לפרטים על ההסעות, אגודת יסוד עולם 02-5827-827