אאא

התפתחות דרמטית בפרשת חברת 'נאות הפסגה' מאמש: צה"ל הודיע בשעות האחרונות על ביטול הקפאת הבנייה בחלק ניכר מהמגרשים, הודעת 'נאות הפסגה' על הבשורה, עושה בדקות אלו את דרכה אל המשקיעים בבורסה.

המדובר בהפשרת כמעט כל השטח שהוקפא, כולל כבישי הגישה למקום, מה שיאפשר את מימוש עסקת מכירת המגרשים לחברת 'קריית ספר' על סך 47.5 מיליון ₪, לאחר שחברת 'קריית ספר' כבר הודיעה היום על רצונה במימוש העסקה והשלמתה.

בשורה טובה נוספת שהתקבלה הבוקר במשרדי נאות הפסגה, הינה סיכום חתום של 'מינהל מקרקעי ישראל' על סיכום פגישה שנערכה אתמול, המקבל את טענות 'נאות הפסגה' מול המינהל, ומשיב לקופתה של 'נאות הפסגה' סך של 2.5 מיליון ₪.

ולמרות הבשורות הללו, חברת 'נאות הפסגה' עדיין אינה מתכוונת בשלב זה, למשוך את בקשתה מבית המשפט להפסקת פעילותה, וזאת עד להפשרה מוחלטת, של כל קרקעות החברה המוקפאים בידי הצבא.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בשיחה עם 'כיכר השבת' שניות לאחר צאת ההודעה הדרמטית לבורסה, אמר מנכ"ל החברה ר' פנחס זלצמן, כי זו אחת הדוגמאות, מדוע היה צורך להנהלת החברה, לקבל החלטה דרמטית כפי שזו השתקפה בפניית החברה אמש לבית המשפט, "רק טלטול המערכות" אומר זלמצן, "הביא את הממונים להכרה בחומרת מעשיהם, ובהשלכות העשויות לצמוח מכך".

לדברי זלצמן, "החברה תוציא דיווח מעודכן לבית המשפט, על מנת להמשיך ולהוכיח, כי רק הפיכת השולחן תגרום לכולם להבין את משמעות צעדיהם. אני בטוח כי המשך הלחץ, יביא כבר בחודשיים הקרובים, לשחרור כל המגבלות שצה"ל הטיל על עבודות שונות באתר. מדובר בהגבלה על חלק מהבניינים ברח' נתיבות שלום, כמו גם בעיכוב עסקת איתמר זינגר על סך 12 מיליון שקלים שנחתמה על קרקעות שעדיין מוקפאות, וכן לגבי עוד שתי גבעות נוספות מהפרויקט.

"הבקשה לבית המשפט תימשך רק עם הסרת ההגבלה בדירה האחרונה. לא יכול להיות שצה"ל מצר את צעדינו באופן כזה, למרות שאני בטוח כי אין האשמה בצה"ל, אלא במערכות שלטוניות אחרות, שכרגע אינני רוצה לנקוב בשמם, ואין המדובר בהקפאה מסיבות מדיניות".