אאא

האם ההתיישבות בשומרון היא התשובה לגרעין האיראני? אליבא דראש המועצה האזורית שומרון עו"ד גרשון מסיקה, ההתיישבות בשומרון היא הפתרון לבעיה וגם מערכת הביטחון מתכוננת לתרחיש זה.

במאמר מרכזי שמפרסם מסיקה השבת בעלון 'ארץ ישראל שלנו', חושף מסיקה שגם צה"ל מכין תוכניות חירום לקליטת מאות אלפים בשומרון.

וכך נכתב במאמר: "לפני מספר חודשים נערך במועצה האזורית שומרון אימון מל"ח (משק לשעת חירום) גדול בהובלת משרד הביטחון ובהשתתפות זרועות צה"ל ומשרדי הממשלה הרלוונטיים.

"מעבר לעובדה המצמררת שדפי התרגול של תרחישי ההתקפות על העורף היו כמעט העתק של הפלאיירים המזהירים נגד סכנות ביצוע הגירוש מגוש קטיף ומצפון השומרון, אף אחד לא הרים גבה וכולם פעלו בטבעיות כשבין שאר הנושאים תורגלה קליטה בשעת חירום של מאות אלפי אזרחים מרחבי הארץ בשומרון.

לדברי עו"ד מסיקה, יש לבזר את האוכלוסייה ולהעבירה לשומרון כחלק מההערכות הבטחונית של העורף.  "המציאות כיום, לפיה למעלה מחמישה מיליון בני אדם חיים בצפיפות בגוש דן, בין חדרה לגדרה – היא מציאות קשה, אשר מצמיחה ומעצימה מעבר לבעיות תכנוניות וסביבתיות את הבעיה הקיומית של האיום הלא קונבנציונלי", כותב מסיקה במאמרו ב"ארץ ישראל שלנו" וממשיך, "ככל שיותר אזרחים יעזבו את אזור גוש דן הנמוך והצפוף ויעברו להתגורר בשומרון, תפחית מדינת ישראל יותר ויותר את האיום הבלתי קונבנציונלי מעליה, ובראש ובראשונה את סכנת הכור בבושאר".

מסיקה מסיים את מאמרו: "אני קורא לממשלת ישראל להקשיב בתשומת לב ללחץ הדיפלומטי האמריקאי ולומר למדליפי ממשל אובמה ולחבריהם בתקשורת הישראלית: אכן, יצהר מול בושאר, יצהר היא התשובה הישראלית לאיום הכור בבושאר. על ממשלת ישראל לפתוח בתנופת בנייה בשומרון ולפרוס יישובים חדשים במרחביו העצומים, המחכים ריקים וזמינים למיליוני מתיישבים יהודים".