אאא

גזרת הדרום שוב מתחממת? בשעות הלילה אמש (רביעי) חיסלו כלי טיס של חיל האוויר שני מחבלים בתקיפת כלי רכב ברפיח שבדרום רצועת עזה.

בצה"ל מסרו כי בתקיפה חוסל מחמוד אבו אל ענין, יליד 79, פעיל בכיר בארגון "מגיני אל אקצא" הפועל בחסות החמאס, שתכנן להוציא לפועל פיגוע בעורף מדינת ישראל, שהיה בשלבי הכנה אחרונים וסוכל.

בתקיפה נהרג פלסטיני נוסף, אשרף מחמוד סלאח, ואדם נוסף נפצע באורח קשה. בארגון החמאס טענו כי ההרוגים הם עובדי רשות המעברים והגבולות של משרד הפנים בעזה.

מדובר צה"ל נמסר כי "אניס תכנן להוציא לפועל פיגוע בעורף מדינת ישראל אשר היה בשלבי הכנה אחרונים וסוכל". עוד נמסר כי "אניס היה מעורב בשנים האחרונות בניסיונות נוספים להוצאת פיגועים של ארגון 'מגני אל אקצא' אשר כללו ניסיון הברחת מטענים מרצועת עזה דרך מצרים לשטח מדינת ישראל. זאת בנוסף, להכוונת טרור באזור יהודה ושומרון".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

באשר להרוג השני בתקיפה, מסר דובר צה"ל כי אשרף מחמוד סלאח "בעברו פעיל ועדות ההתנגדות אשר נחקר בעבר והודה במעורבות בהעברת שני מחבלים למצרים לטובת פיגוע התאבדות בעורף ישראל והיה מעורב בסחר באמצעי לחימה".

"צה"ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה נגד אזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וימשיך לפעול בנחישות ובעוצמה כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. חמא"ס הוא הכתובת ועליו האחריות", נמסר מדובר צה"ל.

החיסול אמש ממשיך את מדיניות החיסול של צה"ל, כאשר רק לפני שבועיים נהרגו שישה פלסטינים בשתי תקיפות ברצועת עזה. בהרוגים, חוליית מחבלים שעסקה בהנחת מטען סמוך לגדר המערכת בצפון רצועת עזה, ושלושה פעילי ארגון אסלאמי קיצוני שעסקו בניסיון לשגר רקטות לעבר ישראל.