אאא

מבצע צוק איתן: חיל האוויר תקף לפני שעה קלה (רביעי) את בית החולים וופא שברצועת עזה, הסיבה: המקום שימש כחדר פיקוח של ארגון הטרור חמאס.

על פי הדיווח של צה"ל, חיל האוויר תקף מוקדים בתוך בית החולים ששימשו כיעדי טרור פעילים ברצועת עזה.

בצה"ל מדגישים כי בית החולים הותקף רק לאחר ימים ארוכים שבהם נורתה אש לעבר כוחות צה"ל מתוכו ומבין בנייניו על ידי פעילי חמאס.

לדברי דובר צה"ל פעילי חמאס ירו מתוך בית החולים לעבר כוחות צה"ל ירי נק"ל וירי נ"ט. "הירי הוסיף והתגבר גם בשעות האחרונות תוך סיכון כוחותינו. על כן הוחלט בצה"ל לתקוף מוקדי טרור פעילים במתחם בית החולים", נמסר.

"מתאם פעולות הממשלה בשטחים העביר התראות חוזרות ונשנות לארגונים בינלאומיים, למנהל בית החולים הפלסטיני באופן ישיר ולגורמים פלסטיניים נוספים", נמסר מדובר צה"ל. 

צפו: תקיפת עמדת שיגור תת קרקעית שהוטמנה סמוך לבית ספר (צילום: דובר צה"ל)

גורמים צבאיים מסרו כי המחבלים השתמשו בחלונות חדרי בית החולם כדי לירות לעבר כוחות צה"ל ממקלעים ומעמדות טיל נ"ט.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

חיל האוויר מיקד את התקיפה שנעשתה באמצעות מסוקי קרב וכלי טיס שונים לעבר מקורות הירי מבית החולים, זאת כדי להימנע מהריסת המתחם הרפואי כולו וכדי לא לגרום לקריסתו.

עד כה לא נמסר על נפגעים, אך בעקבות התקיפה אירעו במקום פיצוצי משנה אדירים המעידים על הימצאות אמצעי לחימה רבים בתוך בית החולים.

יצוין כי ביממה האחרונה חוסלו לפחות 30 מחבלים ברצועת עזה..

מוקדם יותר היום עובד זר נהרג מנפילת פצצת מרגמה בחממות ביישוב במועצת חוף אשקלון. תחילה הוא נפצע באורח קשה מהפגיעה אך כעבור זמן קצר נקבע מותו.

במהלך הבוקר ירי הרקטות נמשך לעבר אשקלון, שדרות ומועצות אזוריות בעוטף עזה. סמוך לשעה 13:00 נשמעה אזעקה בבאר שבע, שלוש רקטות יורטו על-ידי 'כיפת ברזל'.