אאא

הפסיקה שהכירה היום באופן סופי בהנהלה החדשה ב'יתד נאמן' ממשיכה לעורר סערה.

מעיון של כתב 'כיכר השבת' בפרוטוקול המלא והחסוי עולה, כי השופטת בחנה ברצינות את הסוגיה המשפטית והעלתה את החלטתה המגובשת והחד משמעית מעל גבי 20 עמודים, בהם מפורטות הסיבות לדחיית הבקשה.

מהמסמכים עולה, כי השופטת השתכנעה מתצהיריו של הרב קופשיץ כי הינו תומך בהנהלה החדשה וכי לא היה שותף לכינוס שנערך בוועד המנהל של העמותה במלון רמדה רנסנס בראשות הגרב"ש דויטש, ולכן לאותו כינוס אין שום משמעות.

מנגד, בוחרת השופטת לסמוך את ידיה על הכינוס הידוע בביתו של מרן ראש הישיבה הרב שטיינמן בו החליט הרב משה אהרון ברוורמן להעביר את תפקיד היו"ר לנגיד שמעון גליק וטוענת כי המהלך בוצע באופן חוקי וראוי.

בהמשך, מתייחסת השופטת לעובדה שמצבו הכספי של העיתון היה בכי רע ורק בזכות העובדה כי גליק הזרים מליון ש"ח לכיסוי החובות,חולקו המשכורות בזמן ולכן טוענת כי גליק מסייע לשמירה על העיתון.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כשלבסוף נוגעת השופטת בשאלה שהסעירה את הציבור החרדי, מי מהנהלות העיתון משקף נאמנה את דרכו של מרן הרב ש"ך זצ"ל מייסד ומקים העיתון וקובעת בצורה נחרצת,כי ההנהלה החדשה צירפה עותק מצוואתו של מרן הרב שך בה מבקש כי יתחשבו בדעתו של הרב יחזקאל אסחייק "שהוא היה יודע איך היה דעתי נוטה".

וכייון שהוא מצדד בהנהלה החדשה הסרה למרותו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א הרי שהדברים ברורים.

כזכור, הערב, החליטה השופטת שלא לקבל את בקשת צו המניעה שביקש לבין ולאשרר את המשך פעילותה של ההנהלה החדשה 

הצוואה
הצוואה