אאא

ההפגנות שפרצו בשעות האחרונות עם מעצרו של הרב דב ליאור, תפסו את המשטרה כשהיא איננה מוכנה. היא לא נערכה בכוחות מתוגברים לקראת הפרות סדר בעקבות מעצר הרב. הסיבה? פשוטה: היא פשוט לא חשבה שאלו יהיו.

"גדול הדור" כונה היום הרב דב ליאור בהודעת חה"כ כצל´ה. "כאילו עצרו את הרב אלישיב או את האדמו"ר מויז´ניץ", החרה-החזיק אחריו פעיל הימין מרזל, בניסיון להסביר לנו את גודל הזעם במחנה הציוני-דתי.

אבל דווקא הניסיון המעושה הזה לעורר הלם ותדהמה ולנפח את המעצר למימדי היסטריה, גורם את ההיפך, ומציב את ההבדלים החדים באופן ברור.

תארו לעצמכם את המשטרה שוקלת חלילה לעצור את הגרי"ש אלישיב, או את הגר"ע יוסף, או אפילו רבנים חשובים אחרים המוגדרים פחות מבעלי תואר של "גדולי ומנהיגי הדור", האם המשטרה בכלל תעלה בדעתה לעשות זאת, ביודעה את עוצמת התגובה שזה עשוי להביא?

האם במידה והמשטרה תחליט לעצור דמות חרדית רבנית נערצת, היא תעז לעשות זאת בלא הכרזת כוננות מיוחדת, גיוס כוחות גדול וביטול כל החופשות במשטרה?! ברור שלא.

אז מדוע כשמדובר ברב ציוני-דתי זה אחרת? התשובה במקרה זה, פשוטה וברורה: לציבור הציוני דתי יש הערכה רק לאדמה. מעולם הם לא השתתפו בהפגנות על חילולי שבת, חילולי קברים, ושאר נושאים המהווים את ציפור נפשה של היהדות.

במקרה הטוב - הם "רק" לא יסייעו לציבור החרדי להיאבק על עיקרי הדת. במקרה הפחות-טוב, יצטרפו נציגיהם לשונאי הדת בכנסת, ויצביעו כנגד, כשהם מתרצים זאת בק"ן טעמים של צביעות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

תורה? הלכה? כבוד שמים? טהרה? אידישקייט? פחחח, הצחקתם אותם. לפנות חלילה מטר אדמה? אוי ואבוי. על זה הם גם מוכנים להרוג יהודים.

הציבור הזה, הוא בעצם אינו דתי-לאומי. ההגדרה המדויקת היא דתי-לאומני. הדת אצלם מסתבר, נוגעת אך ורק לעניין הלאומנות הפשוטה, כזו המצויה אצל עמים רבים, ואין בינה לבין יהדות ולא כלום.

אז ציונים-דתיים יקרים, אל תעשו עלינו שום רושם עם ההפגנות המעושות שלכם. אנחנו זוכרים היטב כיצד אתם מגיבים בזלזול כשרב אצלכם מביע דעה כלשהיא בעניין שאיננו איסור לפנות אדמה. תזכירו לי בבקשה מתי בפעם האחרונה מישהו אצלכם שאל רב במי לבחור לכנסת?!

כשתתחילו להתייחס לרבנים שלכם קצת יותר בכבוד, גם משטרת ישראל תנהג בהם באופן דומה.