אאא

ההסתה כנגד הציבור החרדי שוברת שיאים: אחרי שאתמול (שלישי) רוססו צלבי קרס על קברו של התנא רבי חלפתא באזור מרר בגליל התחתון, וקבוצת תלמידי ישיבה הותקפו מילולית באור יהודה, חולל שוב בית קברות יהודי והפעם באזור חדרה.

כתובות גרפיטי של צלבי קרס ודמות של אדם חרדי התגלו היום על קירות בית העלמין של מועצה אזורית מנשה, על יד לחדרה. בנוסף, צלב קרס רוסס בתחנת הסעה בכביש שמוביל ליישוב חריש.

אנשי המועצה הגישו תלונה במשטרה, אך זו עדיין לא עצרה חשודים במעשים.

ראש המועצה, אילן שדה, אמר בתגובה כי "מדובר במעשה נפשע, שמצטרף לפעולות 'תג מחיר' באזור ובתחום המועצה שאירעו בתקופה האחרונה. אנו מגנים מעשים אלה וקוראים לממשלת ישראל להכריז על מעשי 'תג מחיר' מצד זה או אחר, שעלולים לדרדר את המצב באזור ובמדינה - כפעולות טרור".

לדבריו, "בכך יתאפשר לכוחות הביטחון לפעול נגד המסיתים ומבצעי הפעולות בכל האמצעים העומדים לרשותם. אנו במועצה האזורית מנשה נמשיך לכבד זה את זה ולחיות בדו-קיום, ואף לחנך את ילדינו לשמור על דו-קיום זה ולטפח אותו".

כאמור, בימים האחרונים נראה שגל ההסתה כנגד הציבור החרדי עלה מדרגה. כזכור, אתמול פרסמנו לראשונה ב"כיכר השבת" על דברי הסתה חמורים שנאמרו בתחנת הרדיו הצבאית "גלי צה"ל".

בתכנית מיוחדת ליום העצמאות אמר אחד מאנשי הפאנל בתכנית כי "אנשים שהכי הייתי רוצה לדלל את האוכלוסייה שלהם זה החרדים, אבל בטח יש להם את הטעם הכי מגעיל, זה בטח נורא דלוח".

בעקבות הפרסום התעוררה מחאה נרחבת ברשת על ידי גולשים חרדים וחילונים שקראו בין היתר לסגור את התחנה.

בנוסף, קבוצת תלמידי ישיבה באור יהודה הותקפו מילולית על ידי שני גלויי ראש שקראו לעברם "חבל שהיטלר לא הרג אתכם".